Dni Dzielnicy I Stare Miasto

W ramach Dni Dzielnicy I Stare Miasto zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty artystyczne i sportowe w godz. 10.00-12.00, SCKM, ul. Wietora 15.

„Muzyczna Kraina” – rodzinne warsztaty muzyczne, gdzie do zabawy z muzyką zaangażujemy małych i dużych. Zapraszamy rodziny i dzieciaki w wieku do 5 lat. Warsztaty w dwóch grupach o godzinie 10.00 i 11.00. Prowadzenie: Małgorzata Świerczek, SCKM, sala teatralna nr 78, IV p.

Warsztaty plastyczne – Stanisław Wyspiański i sztuka witrażu, projekt witrażu.
Co to jest witraż, czym się charakteryzuje i jak powstaje? Na podstawie słynnych dzieł Stanisława Wyspiańskiego próbujemy stworzyć własny projekt witrażu z symbolicznym przedstawieniem pory roku, jednego z żywiołów lub z motywem kwiatowym. Uczestnicy podczas pracy wykonują szkic na kartonie a następnie w technice pasteli wprowadzą kolor. Dla najmłodszych przygotujemy witraże do samodzielnego kolorowania. Przed przystąpieniem do pracy krótki pokaz najsłynniejszych witraży i projektów Stanisława Wyspiańskiego.
Prowadzenie: Michał Baca, SCKM, sala plastyczna nr 83, IV p.

Warsztaty plastyczne – Malarstwo na szkle – tempera na płytce szklanej lub prostsza technika – biała Ecolina na kolorowych kartonach. Temat do wyboru: ptaki cudaki, szopka krakowska, anioł, motywy Bożonarodzeniowe. Prowadzenie: Violetta Chmielewska, sala plastyczna nr 85, IV p.

Warsztaty taneczne – Tańce z wyobraźnią. Poprzez zadawanie prostych poleceń w formie zabawy wprowadzimy dzieci w różnorodny świat tańca, uczestnicy poznają elementy ruchu i ciała oraz ich wzajemną relację. Na warsztacie skupimy się na: uwalnianiu wyobraźni ruchowej, relacji do przestrzeni i siebie nawzajem, indywidualnym sposobie poruszania całym ciałem, współpracy z innymi poprzez prace z partnerem i grupą (wyczuwanie siebie nawzajem), rozwijaniu pamięci ruchowej.
Prowadzenie: Marta Pietruszka, sala taneczna nr 90, IV p.

Warsztaty otwarte z gimnastyki akrobatycznej dla dzieci w wieku 7-12 lat. W programie pokazy akrobatyki indywidualnej oraz akrobatyki w parach oraz warsztaty tematyczne z podstaw akrobatyki np. „Jak stanąć na rękach” itp.
Prowadzenie: Janusz Głowacz, SCKM sala 34, II p.

Dodaj komentarz