DZIEŃ DZIECKA W SCKM

SCENA MŁODEGO WIDZA: „DONG CO MA ŚWIECĄCY NOS” – TEATR USZYTY

4 czerwca 2017 r., godz. 11.00
Scena SCKM, ul. Wietora 15
Bilety: z okazji Dnia Dziecka w cenie 15 zł
Informacje i rezerwacja: tel. 12 430 50 90, e-mail: smw.sckm@gmail.com

W niedzielę 4 czerwca 2017 r. w SCKM świętujemy Dzień Dziecka! Z tej okazji zapraszamy na kulturalną ucztę na scenie, którą przygotuje Teatr Uszyty. Danie główne: „Dong co ma świecący nos”, na deser: warsztaty i zabawy dla Małych i Dużych! A ponieważ to święto wyjątkowe, oferujemy promocyjne ceny biletów dla Rodziców – w cenie ulgowych dla Dzieci! Bo w tym dniu różnica między nami jest taka, że jedno Dziecko jest małe, a drugie „Dziecko” duże!!!

Przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara z książki pt. „Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. Spektakl pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle. Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia, a całość dopełnia niezwykła muzyka. Wypłyńcie razem z nami naszym dziurawym sitem, na morze pełne wyobraźni. Po spektaklu warsztaty artystyczne i zabawy dla dzieci.

Teatr Teatr Uszyty powstał z niciego. A właściwie ze wszystkiego, co niezbędne: z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej. Jest niezależnym tworem Katarzyny i Andrzeja Kopczyków, zawodowych aktorów, na co dzień pracujących w jednym z krakowskich teatrów. Swą działalność rozpoczęli przedstawieniem pt. „Kto tam?”, którego premiera miała miejsce 16 czerwca 2014 roku w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Tworzą przy użyciu igły, młotka, śrubek, nitek, wiertarki, tkanin, piły, wyrzynarki, energii, pomysłów, talentu, humoru… Dla małych i dużych.

Scena Młodego Widza jest nową inicjatywą SCKM skierowaną do całych rodzin, dla których istotną sprawą jest kształtowanie dziecka w atmosferze żywej kultury. Naszym zamierzeniem jest, aby rodzice i ich dzieci spędzali wspólnie czas uczestnicząc w wydarzeniach artystycznych. W ramach Sceny Młodego Widza będziemy prezentować spektakle teatralne i wydarzenia artystyczne, które powstały z myślą o młodym widzu, a które swoją stylistyką nawiązują do najlepszych tradycji tworzenia teatru dla dzieci i młodzieży. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się stworzyć stałe miejsce na mapie teatralnych propozycji dla młodego widza. Przychodząc do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży zobaczycie spektakle w wykonaniu zespołów offowych, teatrów rodzinnych, autorskich, nieinstytucjonalnych. Wszystkich tych, których celem jest oferowanie dzieciom i młodzieży głębokiego przeżycia na gruncie sztuki o najwyższych walorach estetyczno-artystycznych.

Dodaj komentarz