Ferie w SCKM

Wspaniałe Dzieciaki,
Drodzy Uczestnicy!
Nasza wspólna przygoda w pierwszym tygodniu ferii dzisiaj dobiegła końca. Myślę, że tak, jak zapowiadaliśmy – było odjazdowo, kreatywnie, naukowo. Swoje działania zakończyliście doskonałym pokazem tego, czego się nauczyliście, dzieląc się radością ze wspólnie spędzonego u Nas czasu. Zaprezentowaliście „Literkowe wariacje” przygotowane podczas zajęć teatralnych oraz popisy cyrkowe, taneczne i akrobatyczne. Mieliśmy okazję obejrzeć Wasze wyśmienite filmy wykonane w technice animacji poklatkowej oraz nagrania etiud powstałe na warsztatach „Dowiedz się i nakręć się!”. Audycje radiowe, w których opowiadaliście o swoich przygodach i poszukiwaniach związanych z czasem. Uczestniczyliście w warsztatach muzycznych prowadzonych przez naszych muzyków, znanych artystów. Poznawaliście rytm, harmonię, melodię, muzyczne trendy, aranżacje. Śpiewaliście lirycznie, jazzowo, bluesowo, rockowo, hip-hopowo – jednym słowem odjazdowo! Nie zabrakło także plastycznego zawrotu głowy: od ilustracji w technice collage’u i witrażu, po wytwory z gliny i innych materiałów, inspirowane tematem podróży w kosmos. Byliście twórczy i wspaniali.
Wszyscy nauczyciele prowadzący zajęcia dziękują Wam za ten wyjątkowy, wspólnie spędzony czas i już za Wami tęskną! Mówią, że byliście fantastyczni, pełni pomysłów i otwarci na odkrywanie wszystkiego, co nowe.
Sympatyczna Pani Agnieszka z każdego dnia przygotowywała dla Was relacje foto-video, a Pan Igor już montuje reportaże filmowe – wszystkie te materiały znajdziecie wkrótce na Facebook’u SCKM oraz na stronie SCKM. Podczas wędrówek między salami opiekowały się Wami Panie: Renata, Dorota, Maria, Ula i Joanna. Nad całością projektu i koordynacją działań czuwała Pani wicedyrektor Urszula Budzyńska-Tarasek.
Czekamy na Was również po feriach. Zapraszamy na warsztaty, w których mieliście okazję wziąć udział podczas ferii oraz szereg innych, o których informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej www.sckm.krakow.pl. Już teraz zapowiadamy nowe zajęcia plastyczne, na których będziecie mogli tworzyć komiksy, rysunki satyryczne oraz karykatury. Wszelkie zgłoszenia przyjmują oraz odpowiadają na pytania przemiłe Panie w sekretariacie: Ania i Renia (tel. 12 421 20 85, 12 430 50 90).

A ja życzę wszystkim dobrego wypoczynku w drugim tygodniu ferii i oczywiście zapraszam na interesujące zajęcia do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Bo również w drugim tygodniu przygotowaliśmy dla Was szereg interesujących propozycji. Wszelkie informacje możecie znaleźć na naszej stronie internetowej, zasięgając języka w sekretariacie oraz korzystając z informatora „Ferie w SCKM”.
Dziękuję także Rodzicom za sympatyczną współpracę i życzę miłego wypoczynku.
Możecie być dumni – wszystkie Wasze pociechy były cudowne, twórcze, a przede wszystkim grzeczne! Nie ma dzieci niegrzecznych – są tylko mniej lub bardziej… kreatywne.

Zachęcamy również Uczestników, Rodziców oraz Opiekunów do podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi prowadzonych przez nas działań.

Ewa Różańska,
dyr. Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży

Filmy wykonane przez uczestników zajęć animacji poklatkowej w czasie ferii zimowych 2018 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Prowadzenie: Beata Milligan i Sylwia Szczepańska-Choroszko.
Audycje nagrane przez uczestników zajęć w Radiu Pryzmat w czasie ferii zimowych 2018 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.

https://youtu.be/y7HeTx7HlIc
https://youtu.be/cJBNhZIizyo

Dodaj komentarz