Radio Pryzmat

Ferie w SCKM Wyloguj się - czas na spotkanie

A-
A+

Ferie w SCKM Wyloguj się - czas na spotkanie

codziennie od 27 do 31 stycznia - od 9.00 do 15.00

  Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci w wieku od 6 do 14 lat do udziału w programie zajęć artystycznych i sportowych WYLOGUJ SIĘ – CZAS NA SPOTKANIE! codziennie od 27 do 31 stycznia 2020 w godzinach od 9.00 do 15.00

Każdy z nas ma w sobie ukryty wielki skarb – wyobraźnię. Nie każdy jednak potrafi go wydobyć i mądrze wykorzystać. Ci, którym się to udaje, mogą TWORZYĆ. Nauka i literatura, malarstwo i muzyka, teatr i film, to tylko niektóre dziedziny twórczej działalności. Poszukajmy więc razem niezwykłych możliwości naszej wyobraźni.

Zapraszamy Was na zajęcia aktywnego poznawania różnorodnych form sztuki, nauki, ruchu, zapewniających realizację zainteresowań, odkrywanie zdolności twórczych, kształcenie umiejętności, a także dających radość ze wspólnego działania i poznawania innych.

W czasie wspólnej zabawy pragniemy wspierać przekonanie, że nic nie może zastąpić spotkań i aktywności w realnym świecie – tylko wtedy naprawdę jesteśmy w stanie odczuwać pozytywne emocje z bycia razem, autentyczną radość, doświadczać nowego, tworzyć dzieła, zmagać się podczas zajęć sportowych czy ćwiczeń relaksujących.

A JEŻELI ZALOGUJEMY SIĘ NA CHWILĘ!!! Pokażemy WAM, co ciekawego, niesamowitego można znaleźć na niektórych portalach, ale to tymczasem tajemnica.

Koszt udziału: 12,00 zł dziennie

W ramach powyższej kwoty zapewniamy gorący posiłek, wodę do picia i materiały realizacyjne. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowych kanapek, ulubionych napoi oraz na zmianę obuwia sportowego do ćwiczeń i zabaw.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie i mailowo. Ilość miejsc ograniczona!

Ponadto w czasie ferii zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia otwarte muzyczne, teatralne, plastyczne, taneczne, sztuk walki.

PREZENTACJE NA SCENIE

WYSTAWA ROBOTÓW –  spotkanie z Panem Piórko, który wprowadzi nas do świata zabawy i nauki. Tym razem opowie historię, jak to roboty chciały być dziećmi, a Staś robotem i co z tego wynikło. Czy można spotkać się z robotem, a bycie cyborgiem to rozwiązanie dla Stasia?
Prowadzenie: Tadeusz Dylawerski i Piotr Niedziałek

INNA BAJKA – kiedyś ludzie nie mieli komputerów, nie wpadali w panikę, kiedy nie mieli zasięgu. Czy to był lepszy świat od naszego? Raczej nie. Bo tak jak i nasz miał swoje dobre i złe strony. Ale o jednym warto wspomnieć: wtedy ludzie więcej ze sobą rozmawiali i częściej słuchali siebie nawzajem. Wieczorami siadali wokół ogniska, śpiewali i tańczyli albo snuli opowieści. Czasem były to historie straszne, a czasem bardzo śmieszne, ale zawsze opowiadane prosto z serca. Do podobnej opowieści zapraszamy podczas spotkania: zabierzemy Was w muzyczno-słowną podróż, jeszcze świąteczną, pachnącą choinką i kolędami, razem z Aniołem nr 23. A potem zwyczajem naszych babć, dziadków, prababć i pra, pra, pra... będzie czas na wspólne kolędowanie.
Opowiada: Aleksandra Barczyk, grają: Piotr Krawczyk i Piotr Niedziałek

MUZYKOLOGIN – spotkania z muzyką, w czasie których poznacie, co to jest  melodia, rytm, harmonia w wyobraźni muzycznej. Zaprosimy Was do aktywnego udziału w procesie tworzenia utworów, wykorzystania wiedzy, myśli i uczuć. Zaprezentujemy różne piosenki i wspólne spróbujemy komponować.
Prowadzenie: Adam Niedzielin, Tomasz Kupiec i Karolina Rehorowska

WARSZTATY

TEATRALNE WARSZTATY  Z  PIKSELEM – teatr to idealny sposób na prawdziwe spotkanie – spotkanie w tworzeniu. Zapraszamy do udziału w warsztatach dramowych,  rozwijających kreatywność, zdolność koncentracji, umiejętność pracy w grupie. Poprzez teatralną materię zastanowimy się, czym jest PIKSEL, który buduje wirtualną rzeczywistość, skąd wzięła się idea kwadratu jako atomu otaczającego nas świata. Kim był Tadeusz Malewicz i jego sztuka suprematyzmu?
Prowadzenie: Krystyna Hussak-Przybyło i Piotr Przybyło

STROIMY SIĘ W MINY – pojedynki na miny, czyli warsztaty strojenia min oraz tworzenia „twarzowych rekwizytów”. Zainspirowani portretami i fotografiami Witkacego zastanowimy się nad wartością mimiki w komunikacji oraz w zabawie. Porozciągamy najróżniejsze mięśnie twarzy, tak by każdy znalazł tę właściwą, charakterystyczną dla siebie minę. Następnie każdy ten indywidualny grymas podkreślony zostanie własnoręcznie wykonanym rekwizytem. Efektem pracy będzie krótki film dokumentujący twarze „w nowych aranżacjach”.
Prowadzenie: Sylwia Szczepańska-Horoszko i Beata Milligan

GALERIA ZDARZEŃ

KOLORY SZTUKI – co to jest akcent kolorystyczny w malarstwie? Na przykładzie krótkiego pokazu słynnych, zimowych pejzaży stworzymy własną zimową impresję. Uczestnicy warsztatów będą mieć okazję do zademonstrowania siły koloru poprzez kontrast i strukturę tła. Stworzą collage przez zastosowanie różnych materiałów kojarzących się ze śniegiem, takich jak: wata, wełna, fizelina, a także ścinki z gazet i papieru kolorowego. Temat: „Ptaki zimą w ogrodzie”.

Co to jest forma dekoracyjna w malarstwie? Na wybranych przykładach dowiemy się, co to są kolory uzupełniające, jakie zasady rządzą ich użyciem, które do siebie pasują, a które „się gryzą”? W kolejnych dniu warsztatów wytniemy z tektury kształty wodnych stworzeń rybek, koników morskich, skorupiaków itp. i pomalujemy je w możliwie zaskakujących barwach opartych na silnych kontrastach kolorystycznych. Następnie ułożymy kompozycję na ścianie. Prace zbiorowe. Temat: „Rybki w akwarium”.
Prowadzenie: Michał Baca i Violetta Chmielewska

BUM BUM RURKOWE ZABAWY – muzykowanie to sposób na świetną zabawę i pobudzenie wyobraźni. Nie potrzeba do tego wyszukanych instrumentów. Czasami wystarczy komputerowa animacja i plastikowe rurki. Zapraszamy do wspólnego tworzenia muzyki i dobrej zabawy.
Prowadzenie: Piotr Krawczyk i Piotr Niedziałek

PRACOWNIA CERAMICZNA

WARSZTATY CERAMICZNE  – podczas naszych spotkań ulepimy z gliny naczynia ceramiczne o kształtach zwierząt lub roślin. Na kaflach ceramicznych będziemy malować piękne ogrody, sady, łąki i pola lub podwodny świat jezior i mórz. Naczynia oraz kafle zostaną wypalone w piecu ceramicznym, aby mogły mieć również zastosowanie praktyczne. Wykorzystując tekturę i inne materiały tekstylne, inspirując się światem natury, stworzymy egzotyczne maski. Uczestnicy będą mogli używać ich podczas tworzenia własnego świata przygód i zabawy.
Prowadzenie: Dorota Małysa i Joanna Szeląg

SALA 45

TAJEMNICZE WROTA FANTAZJI – czy pamiętacie niezwykłe ilustracje zamieszczone w książkach z bajkami, które pobudzały Waszą wyobraźnię i pozwalały wejść w cudowny świat fantazji? Otwórzmy więc zaczarowane wrota i wybierzmy z różnych baśni najciekawsze ilustracje, by potem połączyć je według własnego pomysłu i wymyślić przygody, jakie przeżyją bohaterowie naszych opowieści. W ten sposób stworzymy nową baśń, którą nagramy w studio Radia Pryzmat.
Prowadzenie: Jadwiga Mączyńska

SALA PLASTYCZNA  IV p.

FILMOWE SPOTKANIA Z WYOBRAŹNIĄ – w czasie warsztatów poznamy krótkometrażowe filmy, tworzone nowoczesną techniką komputerową. Zobaczymy, że za każdą technologią stoi człowiek, który chce nam opowiedzieć o lepszym świecie, przyjaźni, empatii i dążeniu do celu. Przyjrzymy się bohaterom i ich historiom, żeby zastanowić się jak piękne i pełne wyobraźni może być nasze życie, jeśli tylko rozejrzymy się dookoła.
Prowadzenie: Arletta Szewczyk

SALA 34

SPOTKAJ SIEBIE I KOLEGĘ – na warsztatach cyrkowych. Nauka dyscyplin cyrkowych jak żadna inna potrafi poważnie sfrustrować, ale też jeśli odpowiednio doprawimy ją szczyptą cierpliwości i poczucia humoru, przynosi hektary radości i satysfakcji. Cyrk pozwala spotkać się ze sobą, pomaga nam odkrywać nasze możliwości i mobilizuje do ich przekraczania. Pozwala spotkać się z kolegą czy koleżanką, bo bardzo często pracujemy w parach albo w grupie. Podczas warsztatów poznamy takie dyscypliny jak: żonglerka, ekwilibrystyka, manipulacja przedmiotem, a nade wszystko zgłębimy sztukę bycia sobą i bycia ze sobą.
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk i Tadeusz Dylawerski

WARSZTATY IMPROWIZACJI TANECZNEJ – improwizować, czyli działać teraz, zaraz, już. Jest wiele definicji tańca, a my po prostu będziemy się poruszać. Język, jakiego będziemy używać, to język ruchu, a instrumentem będzie nasze ciało. Jest wiele powodów, żeby się poruszać, tańczyć, a przy okazji przyjemnie i twórczo spędzić czas. Podczas zajęć będziemy: skakać, schodzić do podłogi, robić obroty, skręty, czołgać się, turlać, wymyślać różne kroki i figury, po prostu tańczyć. Będziemy tworzyć małe frazy ruchowe i struktury przestrzenne z naszego ciała, działać samodzielnie, w parach, trójkach i w grupach. Hasło główne to: Zadanie-Zabawa-Wykonanie-Pokaz.
Prowadzenie: Marta Pietruszka

GRY I ZABAWY SPORTOWE – propozycja gier i zabaw zespołowych, sportowych pobudzających do ruchu, fantazji, radości, śmiechu, współdziałania oraz zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny wykonujące zadania wspólnie w określonym czasie, w formie zabawy i kreatywnych działań ruchowych.
Prowadzenie: Dorota Kozłowska-Buczek i Janusz Głowacz

  27-30 stycznia 2020 r.
godz. 20.00
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Koszt: 12 zł
  Rezerwacja
tel.: +48 12 430 50 90
tel.: +48 12 430 51 54
biuro@sckm.krakow.pl

Ferie – 27/01/2020

Ferie w SCKM – 28/01/2020

Ferie w SCKM – 29/01/2020