Ferie w SCKM

FERIE ZIMOWE W SCKM 2017
PROJEKT „ARTYSTYCZNY ZAWRÓT GŁOWY” – podsumowania, pokazy, dokonania uczestników

Relacja filmowa o tym, co robiliśmy na warsztatach:

FotoShow, czyli prezentacja zajęć ujęta w kadrze:

Dokonania naszych wspaniałych uczestników projektu:

Warsztaty w Radiu Pryzmat przez pryzmat wyobraźni.
Mogłoby się niektórym wydać dziwne, że do radia, w pewnym sensie, wchodziliśmy dziwnymi, bocznymi drzwiami… bo najpierw, oglądaliśmy obrazy słynnych malarzy, Degas był i Cézanne, mówiliśmy, co na nich widzimy i to wcale nie było trudne, jakby oczywiste, ale potem… zaczęła się przygoda, bo okazało się, że w obraz można niemal wejść do środka, za pomocą wyobraźni właśnie… zobaczyć więcej, aniżeli jest namalowane, nawet to, co jest za zamkniętymi drzwiami, albo za oknem, albo że w zarysowanym domku siedzi staruszka i częstuje nas herbatą z sokiem malinowym… A potem wyszliśmy z obrazów cudzych, a zabraliśmy się za rysowanie dzieł własnych, bo w każdym z nas jest przecież artysta! Po ukończeniu prac, już jako wspaniali ich autorzy, udaliśmy się do prawdziwego studia! I to już nie były przelewki – mikrofony w rękach, słuchawki na uszach, nie wolno nam było kichać, prychać, ani nikomu wchodzić w słowo, bo to wszystko by było bardzo źle na antenie słychać! No, i odbyła się z nami, artystami, poważna rozmowa o naszych obrazach! A nagranie można było usłyszeć na antenie Radia Pryzmat przez cały luty, w piątki o godz. 18.00 w audycji „Błystek”! …I stało się jasne, dlaczego tak ważna jest w radiu, choć i nie tylko tam, wyobraźnia – bo za sprawą jej magicznej mocy, można wszystko zobaczyć, nawet to, czego nie widać, tylko słychać…

Nagranie z warsztatów „Niekończące się obrazy” w Radiu Pryzmat:

A to, co widzieliśmy podczas warsztatów animacji poklatkowej, czego się dowiedzieliśmy i co mieliśmy okazję zrobić sami, tak się niektórym spodobało, że od razu zapowiedzieli powtórkę w warunkach domowych! A co?! Film własnej produkcji! Otóż, okazało się, że wystarczy mieć np. swoje ulubione zabawki, pomysł na ciekawą historię i aparat fotograficzny! A do zrobienia klatki wystarczy jedynie nieznacznie przekształcać ustawione obiekty, czyli zmieniać ich położenie i robić duuużo zdjęć, minimum 100! Po ich połączeniu powstanie wrażenie ruchu, a ujęte w kadr obiekty, rzeczywiście jakby ożywione?! No i film gotowy! O pewnych trickach też była mowa, niektóre z nich mieliśmy okazję zastosować podczas zajęć! Zobaczcie sami, jak nam poszło!

Filmy powstałe podczas warsztatów „Akcja kreacja – animacja”:

Finał projektu „Artystyczny zawrót głowy”

Na zakończenie projektu „Artystyczny zawrót głowy” było nie lada zamieszanie, bo wszyscy byliśmy bardzo przejęci przygotowaniami do pokazu, na zamknięcie tego wyśmienitego, pełnego twórczej zabawy tygodnia. Mieliśmy okazję poznać nowych kolegów, nowe koleżanki, fantastycznych nauczycieli, nabyć nowych umiejętności, doświadczyć nieznanego, zrozumieć wcześniej niepojęte, a wszystko to w atmosferze nienadętej, niesztywnej, lecz bardzo przyjaznej, przyjemnej i przez zabawę! To, co zobaczyliśmy, czego mogliśmy doświadczyć – zapewne pozostanie w nas, w naszej pamięci, a może nawet zakiełkuje w postaci nowych pasji, także powrotu do SCKM, bo wszystkie te wspaniałe zajęcia i przygody, które tu nas spotkały, są częścią tego niezwykłego miejsca. Program ferii, który mieliśmy okazję poznać, to pigułka zajęć, które Wam cudowni Kulturalni Młodzi przyjaciele, na co dzień oferujemy! Zapraszamy więc do nas!
A teraz wróćmy jeszcze na słów parę do pokazu! Było on dla nas wszystkich nie lada wyzwaniem, bo czasu na jego przygotowanie mieliśmy niewiele, a wyszło nam naprawdę bardzo dobrze! Jesteśmy z Was bardzo dumni, bo zaprezentowaliście się doskonale i widać było, że podeszliście do swych zadań, z jednej strony, poważnie, że się staraliście, a z drugiej, z humorem, na wesoło i świetnie radziliście sobie na scenie. Gratulujemy wykonawcom pokazu tanecznego, teatralnego i cyrkowego! Było pięknie – nieustające brawa świadczyły same za siebie!

Dodaj komentarz