Podskoki i wykręty to przegląd najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży

FESTIWAL PODSKOKI I WYKRĘTY

II EDYCJA FESTIWALU PODSKOKI I WYKRĘTY,
21-25 listopada 2018
„Podskoki i wykręty” to przegląd najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży z teatrów z całej Polski, warsztaty dla nauczycieli i bogaty program wydarzeń towarzyszących.
jesteśmy współorganizatorami
Podskoki – hop! Wykręty – siup! Niektórzy przez cały rok nucili tę melodię. Teatr Figur Kraków zapowiada drugą edycję Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Podskoki i wykręty”! Festiwal odbędzie się
w dniach 21-25 listopada w Krakowie,
spektakle zagramy w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży na ulicy Wietora,
Cricotece na Nadwiślańskiej
oraz Księgarni „Lokator” na Mostowej.

„Podskoki i wykręty” to przegląd najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży z teatrów z całej Polski, warsztaty dla nauczycieli i bogaty program wydarzeń towarzyszących. Pokażemy spektakle dla najnajów, czyli dzieci w wieku od 1 do 3 lat, przedszkolaków jak również dla dzieci starszych. To jedyna taka szansa w Krakowie, aby z najnajmłodszymi dziećmi spędzić wspólny czas w teatrze! „Podskoki i wykręty” to Festiwal, na którym prezentowane są różnorodne i nowoczesne spektakle od lekkich i zabawnych po takie, które oswajają młodego widza z różnymi emocjami i trudnymi tematami. Krakowski Teatr Figurki przygotował premierę dla najnajów „Co w trawie piszczy”, zespół Teatru Consol z Gelsenkirchen zaprezentuje spektakl bez słów „Pod prąd” („Unter Storm”) dla dzieci powyżej 3 lat, nie zabraknie również nagradzanych na wielu Festiwalach Lale Teatr oraz Wrocławskiego Teatru Lalek z przedstawieniami „Kręcipupa” oraz „Prosta historia”. Nieco starszych widzów zapraszamy na „Straszkę Pospolitą” Grupy Coincidentia, widowisko muzyczno-cieniowe „Bracia polarnej zorzy” Tomasza Krzyżanowskiego i Teatru Figur Kraków i absolutnie zakręcony „Pig in the Wig” w całości po angielsku, który zrozumieją wszyscy, niezależnie od stopnia zaawansowania językowego, bo przedstawienie jest dla dzieci od 3 roku! Nie zabraknie również hitu Teatru Figur Kraków spektaklu „Mglisty Billy” na podstawie komiksu Guillaumego Bianco.
Na koniec Festiwalu przygotowaliśmy prawdziwą niespodziankę, na której nie może Was zabraknąć – energetyczny koncert rockowy w wykonaniu aktorów z Teatru Pinokio z Łodzi. To będą prawdziwe podskoki i wykręty dla dzieci i dorosłych!
Oprócz tego stworzymy w Cricotece Strefę Dziecka, gdzie czekać będą na was różne atrakcje i prezenty! Gwarantujemy kilka listopadowych dni z teatrem, który nie pozostawi was i waszych dzieci obojętnymi.
Wszystkie informacje znaleźć można na stronie www.podskokiiwykrety.pl, bilety do nabycia na portalu kupbilecik.pl lub przed spektaklami, pod warunkiem ich dostępności.
Organizatorzy: Teatr Figur Kraków, Teatr Figurki
Partnerzy strategiczni: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Festiwal Teatrów dla Dzieci „Podskoki i wykręty” jest dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków Festiwal Teatrów dla Dzieci „Podskoki i wykręty” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz