Laboratorium Młodego Myśliciela

Laboratorium Młodego Myśliciela, czyli o filozofii i filmie – w przystępnej formie. To zajęcia z filozofii połączone z warsztatem filmowym, czyli jak z głową i sercem rozmawiać o filozofii i filmach, jak je tworzyć i jak rozumieć. Zapraszamy do Laboratorium, w którym wspólnie wyruszymy na poszukiwania kamienia filozoficznego, zejdziemy do jaskini Platona, zamieszkamy w Akademii Arystotelesa, będziemy wyruszać na rynek śladem Sokratesa i pytać o Prawdę i Szczęście, rozegramy mecz na argumenty, i zrobimy film.

To zajęcia, warsztaty, wykłady, rywalizacja drużynowa, tworzenie filmów, gry filozoficzne, quizy, zagadki.Poznamy podstawowe zagadnienia z filozofii od starożytnej do współczesnej, nie tylko w formie teoretycznej ale i praktycznej, będziemy budować wspólnie modele myślenia! I czytać, rozumieć, interpretować Bajki Filozoficzne Michaela Piquemala. Finalnym efektem spotkań będą zdjęcia, film animowany, etiuda filmowa, które powstaną podczas realizacji zajęć, dzięki czemu uczestnicy poznają jak przekładać abstrakcyjne pojęcia na obraz filmowy, jak zmontować dwie myśli ze sobą i pokazać myślenie na ekranie i fotografii. Każdy z uczestników może stać się następcą Leonarda Da Vinci, Platona, Einsteina, Petera Jacksona czy Quentina Tarantino.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych, oraz gimnazjalistów i licealistów. Prowadzimy też zapisy dla uczestników indywidualnych.
Informacje: 12 430 50 90, kinematografff@gmail.com

Dodaj komentarz