Naukowe podróże w czasie

W drugim tygodniu ferii zapraszamy dzieci do SCKM na „Naukowe podróże w czasie” – spotkania, podczas których odkrywamy bogactwo i różnorodność otaczającego nas świata poprzez sztukę, zabawę i doświadczenie.

Program:
19.02 godz. 9.00-12.00 – Jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości – pismo ma już ponad 6000 lat! Czy wyobrażacie sobie życie bez Internetu, smsów i książek? Jak pismo zmieniło losy świata? Poznajcie historię pisma: od prymitywnych sznurków przez hieroglify do dzisiejszego alfabetu i innych współczesnych form umownych znaków.

20.02 godz. 9.00-12.00 – Wyprawa do średniowiecznego Krakowa. Zapraszamy na podróż w czasie do Dawnej Stolicy Polski i Miasta Królów. Dowiemy się, jak wyglądał Kraków przed lokacją (i co to właściwie była lokacja), poznamy mniej znane legendy krakowskie oraz spróbujemy zrozumieć, skąd bierze się niezwykła energia Rynku Głównego. Utrwaleniem zdobytej wiedzy będzie wspólna budowa makiety Starego Miasta.

21.02 godz. 9.00-12.00 – Turystyka kosmiczna. A gdyby tak każdy mógł latać w kosmos? Czy koncepcja „Gwiezdnych wojen” może się ziścić? Poznajemy bliższe i dalsze satelity, gwiazdy, planety i orbity.

22.02 godz. 9.00-12.00 – Efekt motyla. Czyli co niesie ze sobą przyszłość? Na warsztatach dowiemy się, jak według naukowców wyglądać będzie rok 2050. Czy można wpłynąć na przyszłość naszej planety? Poznajemy futurystyczne koncepcje i stwarzamy własne wizje przyszłości.

Dodaj komentarz