Zapraszamy 16 czerwca o godz. 17.00 na Noc Tańca w SCKM. Zobaczycie dwa spektakle „Oper-akcja” i „Nim zapomnę…”

Noc Tańca: „Oper-akcja” i „Nim zapomnę…”

Zapraszamy 16 czerwca o godz. 17.00 na Noc Tańca w SCKM. Zobaczycie dwa spektakle „Oper-akcja” i „Nim zapomnę…”

„Oper-akcja” – spektakl teatru tańca
Wielkie dzieła operowe stały się inspiracją do stworzenia spektaklu teatru tańca. Wyjęte z oper wątki zostały rozwinięte w zdarzenia sceniczne oparte o technikę tańca współczesnego, stworzone dialogi oraz różne style muzyczne klasyczne i współczesne. Spektakl powstał jako próba zmierzenia się z dziełem operowym aktora i tancerza. Bohaterowie swoim przeżyciom dają wyraz w bardzo dynamicznym ruchu, dialogu i poruszających choreografiach rozgrywanych w ciekawie zaaranżowanej przestrzeni sceny. Wykonawcami jest młodzież XXX LO im. św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego w Krakowie oraz tancerze pracujący w grupie aktor-tancerz Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży pod kierunkiem Wojciecha Dawida Terechowicza.

„Nim zapomnę…” w wykonaniu Zespołu Tańca Współczesnego FUEGO.
Beztroskie, radosne, wypełnione zabawą i czasem spędzonym z bliskimi i z samym sobą, DZIECIŃSTWO, mija względnie szybko… Potem dorastamy – biegniemy po kolejne zdobycze, pozornie szczęśliwi, nieustannie gdzieś spieszymy. Idziemy przed siebie, jak wszyscy, skoncentrowani na sobie, na swoim wyglądzie. Idziemy do tego samego celu – po sukces, dobre oceny, dobrą pracę, awans, osiągnięcia materialno-zawodowe. Przestajemy słuchać siebie samych, wciąż brak nam na wszystko czasu, bezrefleksyjnie podążamy za innymi, w tłumie, gdzie czas jest na wagę złota, a jednostka nie ma znaczenia. Jak najszybciej, jak najwięcej, jak najlepiej… Aż przychodzi rutyna, zmęczenie, frustracja, czasem rozczarowanie… ALE! Dzieciństwo nie mija bezpowrotnie. W każdym z nas wciąż tkwi głęboko zakorzeniona radość życia, chęć zatrzymania się, spotkania z drugą osobą i samym sobą! Nim zatracimy się w dorosłości, nim zapomnimy… wsłuchajmy się w siebie, odnajdźmy drzemiące w nas dziecko i powróćmy na chwilę na plac zabaw:)!

Koncept i reżyseria: Marta Mück
Choreografia: Marta Mück i zespół
Tańczą: Weronika Lekan, Anna Rubin, Teresa Kiełb, Monika Sepielak, Bianka Strzebońska, Anna Jaszczur, Natasza Murzyn, Natalia Radwańska, Marta Zębalska, Zuzanna Wołek i Agata Pałkus

16 czerwca 2019 r., godz. 17.00
Scena SCKM, ul. Wietora 15
Rezerwacja miejsc: sckm.krakow@gmail.com, tel. 12 430 50 90
Wstęp wolny

Dodaj komentarz