Zapraszamy na Noc Teatrów do Staromiejskiego centrum Kultury Młodzieży. Na scenie SCKM zobaczymy spektakl dla dzieci w wieku od 10 lat "Resztki kiepskiego przedstawienia, „Go. (relikwiarze)”, „To i hola” oraz Dobranockę Teatralną.

NOC TEATRÓW

15 czerwca 2019 r.
SCKM, ul. Wietora 15
Rezerwacje: setlak.sckm@gmail.com

Harmonogram:
Scena:
16.00 – „Resztki Kiepskiego Przedstawienia”, reż. Krystyna Hussak-Przybyło
19.00 – „Go. (relikwiarze)”, reż. Dominik Setlak
21.30 – „To i hola”, reż. Aleksandra Barczyk i zespół
Scena teatralna IV piętro:
18.00 – Dobranocka Teatralna

Szczegóły:

16.00 – „Resztki kiepskiego przedstawienia”, grupa STUDIO TEATRALNE STAN WYJĄTKOWY
Spektakl skonstruowany został z szeregu etiud powstałych w procesie improwizacji. Poprzez teatralną materię stworzona została przestrzeń dla głosów często niesłyszalnych, przestrzeń, w której dyskutujemy na poważnie, w której opowiadamy istotne historie z codziennego życia, często irytujące, trudne czy bolesne. To ważny głos DZIECI. Poprzez konkretne zabiegi teatralne tworzona jest przestrzeń do dyskusji nad trudnymi sytuacjami, które okazują się nie być jednostkowe, ale dotykać szerszej grupy.

WYSTĘPUJĄ:
Maja Bartków, Aleksandra Denis, Alicja Janik, Szymon Kasprzyk, Wiktoria Kolczyńska, Zuzanna Oliwa, Lena Oszywa, Marianna Popik, Leon Przybyło, Tadeusz Przybyło, Amelia Pyciak, Aleksandra Ślusarczyk, Daria Usyk, Roksana Usyk
Reżyseria: Krystyna Hussak-Przybyło
Scenariusz: Krystyna Hussak-Przybyło i ZESPÓŁ
Scenografia: Piotr Przybyło
Opracowanie muzyczne: Piotr Przybyło
Reżyseria świateł: Piotr Przybyło

Spektakl dla widzów od 10 lat

19.00 – „Go. (relikwiarze)”
Scenariusz i reżyseria: Dominik Setlak
Scenografia: Alicja Kolińska, Dominik Setlak
Współpraca merytoryczna: Wawrzyniec Witkowski
Obsada: Stanisław Chludziński, Julita Golińska, Anna Kulik, Alicja Smykla, Hanna Olejniczak, Aleksandra Stojak

21.30 – „To i hola”, to spektakl o miłości najprościej, bo na okoliczność Nocy Świetojańskiej z ludowym zaśpiewem i przytupem, o miłości przez pryzmat schematów i poza nimi, o miłości, kiedy kochanie dodaje skrzydeł i wyzwala, ale też kiedy niesie samotność i odziera z godności. O miłości we wszystkich jej odcieniach.
Występuje Grupa Zatrzymać Obrotówkę w składzie:
Arletta Szewczyk, Marta Riess, Taiga Kuśmider-Zygmunt, Kornelia Kuśmider, Renata Ziobro, Magdalena Gancarczyk, Kacper Augustynek, Andrzej Ryl, Jakub Kouba, Sebastian Włodek
Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Barczyk i Zespół

18.00 – DOBRANOCKA TEATRALNA, czyli historie na dobranoc dla dzieci i rodziców:
INNA BAJKA, to interaktywne zajęcia dla dzieci i rodziców, podczas których opowiadamy muzyką, słowem, gestem, rekwizytem, historie – baśnie z różnych zakątków świata.
W ramach proponowanego warsztatu dzieci i opiekunowie mają okazję sami tworzyć muzyczne tło do wysłuchanej historii. Opowieści Wędrownego Grajka mają być zachętą do sięgania po najpiękniejsze książki literatury dziecięcej, a także mają uwrażliwiać na żywe słowo i muzykę. Opowiadanie angażuje rodziców i dzieci do wspólnych działań, do wspólnego spędzania czasu, a przede wszystkim do wzajemnej bliskości. W repertuarze „Innej Bajki” znajdują się m.in. baśnie polskie, dagestańskie, irlandzkie, francuskie, szkockie, norweskie, tureckie, indiańskie, afrykańskie, amerykańskie. Repertuar opowieści łączy idea serca – to historie, które przemawiają do serca, są opowiadane na żywo, na gorąco, „tu i teraz”, nie można ich zatrzymać, odsłuchać później, przewinąć do początku.
Występują: Aleksandra Barczyk, Piotr Krawczyk
AKADEMIA PANA PIÓRKO – to spotkania naukowo-filozoficzne, nastawione na edukację, poznawanie ale w duchu artystycznym. Zgłębianemu problemowi, pytaniom towarzyszą: opowieść jako źródło wiedzy i mądrości, snuta z udziałem małych, ciekawych świata naukowców oraz eksperymenty. Tłem jest muzyka wykonywana na żywo.
Zaprasza: Pan Piórko – Tadeusz Dylawerski

Dodaj komentarz