SCENA MŁODEGO WIDZA: „KTO TAM?” – TEATR USZYTY

12 marca 2017 r., godz. 17.00, Scena SCKM, ul. Wietora 15

Bilety: 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny), 85 zł (zbiorowy – 7 osób)
Informacje i rezerwacja: tel. 12 430 50 90, e-mail: smw.sckm(at)gmail.com

Mały, niebieski Zajączek – główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Przekonajcie się sami. Kolejni bohaterowie przychodzą do widza przez tajemnicze drzwi, a każdy bohater ma jakiś sekret, zagadkę, sztuczkę… Warstwę plastyczną cechuje estetyczna synteza i spokojna kolorystyka, która wpływa na kształtowanie wrażliwości estetycznej i emocjonalnej widzów. Po spektaklu dzieci mają okazję poznać Teatr Uszyty od podszewki i uczestniczyć w niezwykłym wywiadzie ze zwierzętami… Wywiad ma charakter żartobliwy i spontaniczny, a przy okazji edukacyjny, nastawiony na uwrażliwienie dzieci na problemy ludzi i zwierząt.

Teatr Uszyty powstał z niczego. A właściwie ze wszystkiego, co niezbędne: z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej. Jest niezależnym tworem Katarzyny i Andrzeja Kopczyków, zawodowych aktorów, na co dzień pracujących w jednym z krakowskich teatrów. Swą działalność rozpoczęli przedstawieniem pt. „Kto tam?”, którego premiera miała miejsce 16 czerwca 2014 roku w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Tworzą przy użyciu igły, młotka, śrubek, nitek, wiertarki, tkanin, piły, wyrzynarki, energii, pomysłów, talentu, humoru… Dla małych i dużych.
Po spektaklu warsztat z Teatrem Cieni.

Scena Młodego Widza jest nową inicjatywą SCKM skierowaną do całych rodzin, dla których istotną sprawą jest kształtowanie dziecka w atmosferze żywej kultury. Naszym zamierzeniem jest, aby rodzice i ich dzieci spędzali wspólnie czas uczestnicząc w wydarzeniach artystycznych. W ramach Sceny Młodego Widza będziemy prezentować spektakle teatralne i wydarzenia artystyczne, które powstały z myślą o młodym widzu, a które swoją stylistyką nawiązują do najlepszych tradycji tworzenia teatru dla dzieci i młodzieży. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się stworzyć stałe miejsce na mapie teatralnych.

Dodaj komentarz