SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

KONFRONTACJE CHOREOGRAFICZNE MŁODYCH TANCERZY ORAZ GOŚĆ WIECZORU – TEATRCIĄGLEWRUCHU

16 grudnia 2017 r., godz. 18.00, Scena SCKM, ul. Wietora 15
Informacje i zgłoszenia do konfrontacji: e-mail: wterechowicz(at)gmail.com
Wstęp dla publiczności: wolny

Zapraszamy na cykl spotkań tanecznych organizowany przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Fundację Hothaus kierowanych do młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją przygodę z choreografią i mają na celu zaprezentowanie prób choreograficznych osób, które samodzielnie zmagają się z tworzeniem materiału ruchowego, bądź też współpracują z nauczycielami. Podczas wieczoru gościnnie wystąpi TeatrCiąglewRuchu w dwóch choreografiach: „Będziesz moją panią” oraz „Spotkania”.

Celem konfrontacji jest stymulacja wymiany doświadczeń, praktycznego nabywania wiedzy choreograficznej i wykonawczej poprzez publiczną prezentację prac i dyskusje na temat pokazanych etiud z osobami zawodowo zajmującymi się tańcem współczesnym. Spotkanie ma być dla młodych tancerzy szansą na oswojenie się ze sceną i widzem, na spotkanie z innymi młodymi wykonawcami i wymianę doświadczeń, nabywaniem praktyki scenicznej, konfrontacji z profesjonalistą, także nauką obrony własnego zdania, a także impulsem do dalszej pracy. Podczas każdego wieczoru na widowni zasiądzie zaproszony gość, będący doświadczonym twórcą, bądź pedagogiem w dziedzinie tańca współczesnego w charakterze eksperta. Tym razem będzie to choreograf Jakub Lewandowski. Po każdej etiudzie przewidziana jest rozmowa pomiędzy ekspertem, wykonawcami i publicznością. Ten feedback da widzom możliwość wypowiedzi, zadania pytań autorom i wykonawcom prac, co pozwoli z kolei młodym twórcom zmierzyć się z oczekiwaniami i opiniami widowni.

Chętni do udziału w projekcie Taniec Młodych mogą zgłaszać swoje etiudy na adres wterechowicz@gmail.com. Do zgłoszenia konieczne będzie krótkie bio twórcy oraz występujących w etiudzie tancerzy, opis pracy (który będzie odczytany publicznie podczas wieczoru prezentacji), zdjęcia twórcy i wykonawców oraz zdjęcia z prób/fragmenty nagrań.
Zapraszamy wszystkich, którzy nie przekroczyli 25 lat i chcieliby zaprezentować swoje pierwsze etiudy choreograficzne. Dopuszczalny czas prezentacji to: 5 minut dla solo i duetu oraz 10 minut dla większej obsadowo formy. Zgłoszenia przyjmowane będą bez selekcji – decyduje kolejność zgłoszeń. Podczas wieczoru obejrzymy maksymalnie 7 choreografii.
Od uczestników niepełnoletnich wymagana będzie pisemna zgoda rodzica lub opiekuna do wzięcia udziału w projekcie. Szczegółowe informacje zawarte zostaną w regulaminie „Konfrontacje choreograficzne młodych tancerzy”.

Jakub Lewandowski – choreograf, Stypendysta Centre Choregraphique Mathilde Monnier National de Montpellier we Francji. Absolwent Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2006-2010 solista w zespole baletowym Teatru Rozrywki w Chorzowie. Obecnie artysta niezależny, współpracujący z różnymi teatrami w Polsce. W roku 2010 został uhonorowany przez Marszałka Województwa Śląskiego Nagrodą Artystyczną dla Młodych Twórców. W roku 2011 został laureatem Stypendium Artystycznego w Dziedzinie Kultury Województwa Śląskiego. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA. Laureat tej nagrody w roku 2011 za choreografię do spektaklu HOTEL NOWY ŚWIAT w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Spektakl ten, bez słów, oparty na ruchu został wystawiony także w Teatro a Corte Torino we Włoszech, gdzie odniósł ogromny sukces. W roku 2015 spektakl „Cyrulik Sewilski” w Teatrze Wielkim, do którego stworzył choreografię, otrzymał nagrodę Złotą Maskę za najlepszy spektakl roku.

Dodaj komentarz