Radio Pryzmat

Szkoła w radio

A-
A+

Szkoła w radio

Projekt Akademii Dziennikarskiej Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży i radia Pryzmat. Młodzież uczestniczy w warsztatach, gdzie poznaje teorię z zakresu dziennikarstwa i nabywa praktyczne umiejętności związane z montażem radiowym, przygotowaniem audycji publicystycznej i emisją głosu. Zdobytą wiedzę wykorzystuje następnie podczas pracy nad programem radiowym.
Każda ze szkół uczestniczących w projekcie raz w miesiącu przygotowuje jedną audycję na tematy związane z życiem placówki lub ważnymi wydarzeniami odbywającymi się na jej terenie. Uczniowie mają dzięki temu możliwość zapoznania się z warsztatem pracy dziennikarza i prezentera radiowego, a ponadto mogą w ciekawy sposób pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, odkrywać nowe pasje i spróbować swoich sił w nowej roli.

Dla szkół z kolei projekt może być doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku swoich uczniów na szerszym forum, poinformowania opinii publicznej o swoich osiągnięciach i podejmowanych działaniach, a także o nurtujących te placówki problemach.

  Prowadzenie
Anna Worobiec-Tonia
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl
  Szczegóły
biuro@radiopryzmat.pl

 Zapisz się na zajęcia