Teatr Falkoshow – Złota ryba

5 lutego 2017 r, godz. 11.00
Po spektaklu, spotkanie z aktorem. Widzowie będą mogli zobaczyć teatr od kulis i porozmawiać z wykonawcą.
bilety: 15 U, 17 N, 85 zbiorowy 7 osób
rezerwacje: smw.sckm(at)gmail.com, tel. 12 430 50 90

Spektakl „Złota Ryba” z cyklu Kapitańskie opowieści, to historia kapitana żeglugi, który po wielu latach ciężkiej służby na okrętach, postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej, czyli snuciem opowieści. Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy. Tylko wtajemniczonym może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna. Tym razem wilk morski chciałby Wam opowiedzieć o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, że szczęśliwym jest się dzięki temu, jakim się jest, a nie dzięki temu, co się posiada.

Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Założeniem teatru jest, aby spektakle łączyły edukację z rozrywką przy zachowaniu najwyższej jakości artystycznej. Każdy z nich prezentuje odmienną, a przez to unikatową formę teatru plastycznego. Skierowane są do dzieci, ale i dorośli świetnie się przy nich bawią.

Scena Młodego Widza jest nową inicjatywą SCKM skierowaną do całych rodzin, dla których istotną sprawą jest kształtowanie dziecka w atmosferze żywej kultury. Naszym zamierzeniem jest, aby rodzice i ich dzieci spędzali wspólnie czas uczestnicząc w wydarzeniach artystycznych. W ramach Sceny Młodego Widza będziemy prezentować spektakle teatralne i wydarzenia artystyczne, które powstały z myślą o młodym widzu, a które swoją stylistyką nawiązują do najlepszych tradycji tworzenia teatru dla dzieci i młodzieży. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się stworzyć stałe miejsce na mapie teatralnych propozycji dla młodego widza. Przychodząc do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży zobaczycie spektakle w wykonaniu zespołów offowych, teatrów rodzinnych, autorskich, nieinstytucjonalnych. Wszystkich tych, których celem jest oferowanie dzieciom i młodzieży głębokiego przeżycia na gruncie sztuki o najwyższych walorach estetyczno-artystycznych.

Dodaj komentarz