Wojewódzki konkurs plastyczno-literacki „Młody widz pisze i rysuje”

Scena Młodego Widza Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym, ze szkół podstawowych klas I-III wraz z rodzicami oraz ze szkół podstawowych z klas IV-VI do udziału w małopolskim konkursie plastyczno-literackim na recenzję spektaklu Sceny Młodego Widza oraz jego ilustrację.


Teatr dla dzieci – czym jest? Pytanie z pozoru łatwe. Może aż za łatwe, bo przecież teatr dla dzieci ma nie tylko bawić. Teatr ma bawić, ma również uczyć i ma kształtować młodego widza. Być czymś nieobowiązkowym, a jednocześnie koniecznym i pożądanym przez dziecko. Wszystko zależy od artysty, który młodego widza traktuje poważnie i opowiada mu historię w ciekawy sposób. Nie moralizuje i nie infantylizuje. Mądry twórca pokazuje dziecku świat w sposób ciekawy i niegłupi, ponieważ ten widz jest bardzo wymagający. On dopiero kształtuje swój zmysł estetyczny, kształtuje swój światopogląd i ćwiczy wyrażanie swoich własnych opinii. Mądry artysta powinien wskazać mu wzorce, co jest dobre, a co płytkie, co jest powierzchowne, a co głębokie. Pokazywać mu wszystko, co najlepsze w sztuce teatralnej – dobre scenariusze, profesjonalne scenografie i kostiumy, świetną grę aktorską, idealnie dobraną muzykę i poważny stosunek do widza. Ale czy tak jest?

Dajemy Wam możliwość wypowiedzenia się o teatrze o jego twórcach i spektaklach. Chcemy usłyszeć Wasz głos. Jak rozumiecie oglądane przez Was sztuki? Scena Młodego Widza zaprasza do udziału w konkursie!

Aby wziąć udział w konkursie należy umotywować, dlaczego wybrany spektakl stał się przedmiotem recenzji i pracy plastycznej.

Dodaj komentarz