Ile pytań kłębi się w głowach naszych pociech, tego nikt nie jest w stanie policzyć! Codziennie dzieci obserwują bogactwo i różnorodność otaczającego je świata chcąc wiedzieć: co, skąd i dlaczego? Najlepszym sposobem, aby zaspokoić ich głód wiedzy oraz w przystępny sposób zachęcić ich do dalszych poszukiwań, jest zabawa i doświadczenie. Dlatego SCKM już kolejny rok otwiera swoje progi dla niestrudzonych odkrywców świata. Wyprawa w głąb ziemi, podróże w czasie, domowe eksperymenty, zabawy ze światłem i kolorem, optyczne triki i wiele innych ciekawych zagadnień proponujemy dzieciom w wieku od 5 lat.
Prowadzenie: Beata Milligan
SCKM, ul. Wietora 15

Opowiadane muzyką, słowem, gestem, czasem rekwizytem historie – baśnie z różnych zakątków świata. Po wysłuchanej historii dzieci mają okazję samodzielnie zagrać na instrumentach, tworzyć muzyczne światy.

Zajęcia dla dzieci i ich rodziców, opiekunów.
Koordynator: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski, Piotr Krawczyk, Piotr Niedziałek, Jan Krawczyk
SCKM, ul. Wietora 15

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na niebanalne spotkania z bajką wywodzącą się z różnych kręgów kulturowych, aktualizowaną na bieżąco w trakcie interaktywnej zabawy przy akompaniamencie muzycznym. Nasze bajki to szukanie odpowiedzi na trudne pytania np.: jak zostać bohaterem, a jak księżniczką? Czy czary są możliwe? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć odwiedzając SCKM
w niedzielę o godzinie 11.00.

W trakcie pierwszych trzech spotkań dzieci otrzymają indeksy z trzema przedmiotami: bajkologia, rozmyślanie i eksperyment. Zajęcia poprowadzi Pan Piórko (w tej roli Tadeusz Dylawerski). W trakcie spotkań dzieci będą poznawać także świat nauki poprzez eksperymenty fizyczno – chemiczne prowadzone przez nauczycieli SCKM.