Zajęcia adresowane są do młodzieży rozpoczynąjącej przygodę ze sztuką oraz tych, którzy chcą kontynuować, rozwijać i pogłębiać swoje umiejętności. Przygotowują uczestników do egzaminów praktycznych do liceum plastycznego, na Akademię Sztuk Pięknych i inne kierunki o profilu artystycznym (edukacja artystyczna, plastyka w szkole itp.) Zobacz więcej >

Zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci w świat sztuki. Umożliwiają rozwinięcie talentów i predyspozycji oraz miłego i twórczego spędzenia czasu. W trakcie zajęć uczestnicy poznają najważniejsze techniki rysunkowe (ołówek, węgiel, kredka, sucha i tłusta pastela, rysunek tuszem), malarskie (akryl, tempera, akwarela, lawowanie), tworzą collage, kompozycje przestrzenne, rzeźbiarskie (m.in. z modeliny, masy solnej i papierowej) i inne. Zobacz więcej >

STRUGANIE W DREWNIE
Kontakt: tel. 12 430 50 90, grzegorzregulski@sckm.krakow.pl
Prowadzenie: Grzegorz Regulski
zajęcia w każdą środę od 17.00 – 18.45
połączone z zajęciami „Od Leonarda ….”
Zobacz więcej >

Projektowanie i wykonywanie kukiełek, pacynek, lalek w różnych technikach plastycznych. Pokazy, filmy video i wycieczki.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Beata Milligan

Poznawanie nowych technik malarskich i rysunkowych oraz rzeźbiarskich. Wprowadzenie w świat sztuki, jej historii i teorii.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Beata Sarapata

Decoupage, ceramika, biżuteria i inne drobiazgi na prezenty, dla upiększenia swojego życia, mieszkania i swojej osoby. Warsztaty hobbystyczne, podczas których nadamy przedmiotom nowe znaczenie (stare pudełka zamienią się w wspaniałe puzderka na biżuterię, butelki staną się flakonami).

Zajęcia dla dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat
Prowadzący: Dorota Małysa i Joanna Szeląg
SCKM, ul. Wietora 15

Wykonywanie przedmiotów oraz ozdób z gliny, malowanie i szkliwienie, tworzenie witraży w technice Tiffaniego.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 21 lat.
Prowadzący: Dorota Małysa
SCKM, ul. Wietora 15

Poznawanie podstawowych splotów i technik tkackich połączone z projektowaniem i wykonywaniem tkanin.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 21 lat.
Prowadzący: Małgorzata Flisek

Wykonywanie prostych przedmiotów użytkowych oraz poznawanie podstawowych technik malarskich i rysunkowych.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
Prowadzący: Małgorzata Flisek

Zajęcia dla tych, co lubią rysować, malować, tworzyć i kreować. Poznajemy podstawy kompozycji, perspektywy i projektowania graficznego. Różnorodne ćwiczenia z zakresu rysunku i malarstwa, poznajemy nowe techniki i tajniki technologii sztuki. Bierzemy udział w konkursach i wystawach. Spotkania poprzedzone są często krótkimi wykładami z dziedziny historii sztuki i jej teorii ilustrowane przykładami.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 13 do 20 lat.
Prowadzący: Michał Baca

Działania z zakresu rysunku i malarstwa. Zajęcia przygotowują młodzież do egzaminów do szkół plastycznych oraz na wyższe uczelnie plastyczne. Zagadnienia: podstawy kompozycji, perspektywy i projektowania obrazu, światłocień, kontrast, linia i płaszczyzna, charakter pracy. Techniki: szkic, rysunek węglem, rysunek ołówkiem, rysunek tuszem, malarstwo. Tematy: martwa natura, model, kompozycja.
Wprowadzenie w świat sztuki, jej historii i teorii.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 14 do 22 lat.
Prowadzący: Beata Sarapata

Warsztaty plastyczne dla tych, którzy pragną w przyjaznej atmosferze zgłębiać tajniki sztuk plastycznych, eksperymentować w zakresie różnych technik i form ekspresji. Zajęcia rozbudzające wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, dostosowane do indywidualnych potrzeb i zainteresowań dziecka. Przygotowanie do udziału w konkursach plastycznych, wystawach prezentujących osiągnięcia uczestników. W ciągu roku poznajemy kilkanaście technik plastycznych, m.in. grafika – linoryt, gipsoryt, monotypia, malarstwo – akwarela, akryl, tempera, wykonujemy formy przestrzenne z papier – mache, gipsu, rysunek – węgiel, pastela, tusze, ecoliny oraz inne techniki mieszane.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.
Prowadzący: Violetta Chmielewska
SCKM, ul. Dietla 53

Zajęcia dla tych, co lubią rysować, malować, kleić, wycinać i po prostu tworzyć. Malujemy i rysujemy na różnych podkładach, poznajemy różnorodne techniki z dziedziny malarstwa, grafiki, technik dekoracyjnych oraz użytkowych. Bierzemy udział w wystawach tematycznych i przeglądach, konkursach lokalnych oraz ogólnopolskich.

Zajęcia dla dzieci w wieku od lat 6 do 12 lat.
Prowadzący: Michał Baca

Podstawy technik malarskich, rysunkowych, graficznych. Wiadomości o stylach w sztuce, twórczości sławnych artystów. Uczestnictwo w ciekawych konkursach plastycznych.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.
Prowadzący: Beata Sarapata