Ile pytań kłębi się w głowach naszych pociech, tego nikt nie jest w stanie policzyć! Codziennie dzieci obserwują bogactwo i różnorodność otaczającego je świata chcąc wiedzieć: co, skąd i dlaczego? Najlepszym sposobem, aby zaspokoić ich głód wiedzy oraz w przystępny sposób zachęcić ich do dalszych poszukiwań, jest zabawa i doświadczenie. Dlatego SCKM już kolejny rok otwiera swoje progi dla niestrudzonych odkrywców świata. Wyprawa w głąb ziemi, podróże w czasie, domowe eksperymenty, zabawy ze światłem i kolorem, optyczne triki i wiele innych ciekawych zagadnień proponujemy dzieciom w wieku od 5 lat.
Prowadzenie: Beata Milligan
SCKM, ul. Wietora 15

Zaparaszamy na interdyscyplinarne warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych. Na tych spotkaniach wspólnie odkrywamy bogactwo i różnorodność otaczającego nas świata poprzez sztukę, zabawę i doświadczenie. Wyprawa w głąb ziemi, podróże w czasie, domowe eksperymenty, zabawy ze światłem i kolorem, optyczne triki, matematyczne gry oraz wiele innych ciekawych zagadnień czeka na wszystkich młodych i niestrudzonych odkrywców świata!
Prowadzenie: Beata Milligan
SCKM, ul. Wietora 15

Niebanalne spotkania z bajką wywodzącą się z różnych kręgów kulturowych, aktualizowaną na bieżąco w trakcie interaktywnej zabawy przy akompaniamencie muzycznym. Nasze bajki
to szukanie odpowiedzi na trudne pytania oraz poznawanie świata nauki poprzez eksperymenty fizyczno-chemiczne.

Prowadzący: Pan Piórko (Tadeusz Dylawerski) i Piotr Niedziałek
SCKM, ul. Wietora 15

Miło nam poinformować, że na 37. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży organizowanym przez MDK im. A. Bursy w Krakowie, uczestnicy naszych warsztatów zdobyli wspaniałe nagrody w kategorii:
– plastyka – malarstwo: III nagroda dla Anny Ziemiańczyk,
– plastyka – techniki różne: I nagroda dla Zofii Nowotarskiej, II dla Antoniny Chmielewskiej, III dla Marii Pułczyńskiej.
Serdecznie gratulujemy!!!

Wiadomość z ostatniej chwili! Nasz fantastyczny zespół teatralny „Zatrzymać Obrotówkę” działający pod kierunkiem Oli Barczyk zdobył na Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „ZGRAJA” główną nagrodę „Maskę” (i oczywiście nagrodę finansową) za spektakl pt. „Sorok dniej”. Gratulujemy!!!

Wielki sukces grupy teatralnej „ITAKA i owaka” prowadzonej przez Tadeusza Dylawerskiego, skupiającej aktorów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie!
W II Etapie Eliminacji Regionalnych XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2017
„ITAKA i owaka” zdobyła I miejsce! Zwycięzcy w nagrodę zaprezentują swoje przedstawienie podczas uroczystej gali, która odbędzie się dnia 13 marca 2017 roku, wraz z laureatami z pozostałych 6 regionów, na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie!

Jeśli lubisz malować, rysować, wycinać, lepić – te zajęcia są dla Ciebie
Zajęcia zachęcają najmłodsze dzieci do poznawania niezwykłego świata plastyki, kreatywności i samodzielności. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania, umiejętności manualne, poznają różne techniki plastyczne a także uczą się współpracy w grupie.

Informacje i zapisy na zajęcia:
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
ul. J. Dietla 53
sckm.dietla(at)o2.pl
tel. 124306536, 600951136

Opowiadane muzyką, słowem, gestem, czasem rekwizytem historie – baśnie z różnych zakątków świata. Po wysłuchanej historii dzieci mają okazję samodzielnie zagrać na instrumentach, tworzyć muzyczne światy.

Zajęcia dla dzieci i ich rodziców, opiekunów.
Koordynator: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski, Piotr Krawczyk, Piotr Niedziałek, Jan Krawczyk
SCKM, ul. Wietora 15

W trakcie warsztatów poznajemy techniki cyrkowe, m.in.: żonglowanie piłeczkami, chusteczkami, obręczami, kręcenie talerzami, pojami, flower-stickami, chodzimy na szczudłach, jeździmy na monocyklu czy puszczamy ogromne bańki mydlane. Nasze działania wynikają z idei Nowego Cyrku, czyli idei dalekiej od tresury dzikich zwierząt, tandetnych kostiumów i artystów prezentujących latami te same sztuczki. Promujemy pedagogikę cyrku, czyli gałąź pedagogiki zabawy, w której człowiek w sposób lekki, łatwy i przyjemny nabywa konkretnych umiejętności, w tym przede wszystkim umiejętności społecznych. U nas każdy ma swoje tempo zabawy i nauki – my to szanujemy. Nie stosujemy niezdrowej rywalizacji, a wyłącznie zdrowy doping, bo dzieci trzymają kciuki za swoich rodziców, a rodzice śledzą postępy swoich pociech, niejednokrotnie wzajemnie udzielając sobie cennych wskazówek. Poznawanie dyscyplin cyrkowych poza integracyjną stroną zabawy, również wpływa pozytywnie na rozwój człowieka. Poprawia koncentrację, koordynację i pamięć ruchową. Podnosi samoocenę, uczy wytrwałości i pomaga w radzeniu sobie ze stresem. Tu znajdują swoje miejsce zarówno ci, którzy są nieśmiali i niepewni, jak i ci, którzy chcą sensownie wykorzystać niespożyte zasoby energii. Po części warsztatowej zasiadamy na widowni by wspólnie obejrzeć spektakl teatralny czy pokaz cyrkowy.
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży realizację projektu pod nazwą Cyrk Rodzinny rozpoczęło we wrześniu 2011 roku. Do tej pory z naszym Cyrkiem zawitaliśmy na Bulwar Czerwieński w ramach Święta Dzielnicy I i Święta Rodziny Krakowskiej czy do Parku Jordana w weekendowe przedpołudnia. Za nami cyrkowa feta w ramach Slot Fest „Niezły cyrk”, odwiedzamy również chore dzieci w Szpitalu św. Ludwika w Krakowie.

Zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin.
Prowadzący: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski
SCKM, ul. Wietora 15

PIERWSZE ZAJĘCIA 7 X 2017, godz. 15.00

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na kolejną edycję FAMILIJNYCH WARSZTATÓW CERAMICZNYCH kierowanych do całych rodzin.
Zachęcamy dorosłych do udziału w zajęciach wspólnie z dziećmi – może to być wspaniały czas spędzony z rodziną, świetna alternatywa dla telewizji czy komputera. W dzisiejszych, zabieganych czasach te ponad dwie godziny spędzone wspólnie na kreatywnej i ciekawej zabawie w tworzenie różnych przedmiotów z gliny, mogą dać wiele satysfakcji, radości, zmuszają do „bycia razem”, a przez to do zacieśniania więzi rodzinnych.
Zajęcia odbywają się cykliczne, w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 15.00–17.15 w SCKM ul. Wietora 15.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest udział dorosłych i dzieci (mama, tata, babcia, dziadek, ciocia i dzieci).
Zapisy i informacje: Dorota Małysa tel. 501-285-963 (UCZESTNICTWO MUSI BYĆ POTWIERDZONE ZAPISEM TELEFONICZNYM).

Ilość miejsc ograniczona.

Cykl wycieczek rodzinnych przybliżających piękno Krakowa i jego okolic. W trakcie wędrowania wspólne odkrywanie i podziwianie miejsc, ciekawostki historyczne, przyrodnicze, poznawanie rezerwatów i parków krajobrazowych oraz zasad poruszania i zachowania się w takich miejscach. Doświadczenia w przestrzeni, konkursy, zabawy, gry rodzinne, twórcze działania – malowanie, rękodzieło ekologiczne.

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów.
Prowadzący: Dorota Kozłowska – Buczek

Teoria żeglowania, praktyka, przepisy żeglarskie, nawigacja i locja, budowa jachtów, szkutnictwo.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 16 lat
Prowadzący: Paweł Waligórski

 • poniedziałek, wtorek, środa, godz. 17.00-20.00, SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 18
 • czwartek, piątek, godz. 17.30-20.00, SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 18

Nauczanie technik Okuyama Ryu, samoobrona, iaido.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 6 lat
Prowadzący: Zenon Liszkiewicz

 • gr. początkująca
  poniedziałek, środa, godz. 16.30-18.00; piątek, godz. 16.45-18.15,
  SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 34
 • gr. średnio zaawansowana
  poniedziałek, środa, godz. 18.00-19.30; piątek, godz. 18.15-19.45,
  SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 34
 • gr. zaawansowana
  poniedziałek, środa, godz. 19.30-20.15,
  SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 34

Ćwiczenia kształtujące ciało i siłę mięśniową.

Zajęcia dla młodzieży szkolnej i studenckiej w wieku od 15 lat.
Prowadzący: Janusz Głowacz

 • poniedziałek, godz. 16.45-19.45, Gimnazjum nr 27, ul. Malborska 98
 • piątek, godz. 16.45-19.45, Gimnazjum nr 27, ul. Malborska 98

Elementy gimnastyki akrobatycznej oraz 3run.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć).
Prowadzący: Janusz Głowacz

 • gr. zaawansowana – poniedziałek, godz. 20.15-21.45,
  SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 34
 • gr. zaawansowana – piątek, godz. 20.15-21.45,
  SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 34
 • gr. dziecięca początkująca – sobota, godz. 9.30-11.00,
  SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 34
 • gr. dziecięca zaawansowana – sobota, godz. 11.00-12.30,
  SCKM, ul. Wietora 15, sala nr 34

W teatralnym tyglu marzeń i snów zamieszamy Ci w głowie, w sercu, w duszy na dobre! Znakomici instruktorzy i doświadczeni aktorzy przetopią Twój talent, wyobraźnię, zdolności, wrażliwość i ekspresję na stop pożądanych umiejętności. Nauczysz się budować sceniczne kreacje i sytuacje dramaturgiczne, zdobędziesz umiejętność operowania głosem, opanujesz techniki treningu aktorskiego i ruchu scenicznego. Na najmłodszych czeka wyśmienita teatralna zabawa i pasjonujące tworzenie spektakli. Starszym miłośnikom teatru swoje podwoje otwiera Teatralna Scena Młodych wraz z profesjonalnymi twórcami. Tu spełnisz swoje teatralne pasje, zagrasz we wspólnie tworzonym spektaklu teatralnym, przygotujesz się do szkoły teatralnej. Daj się uwieść Alchemikom…
Zobacz więcej >

Marzysz o zawodzie dziennikarza? Masz okazję swoją wiedzę zweryfikować w praktyce! U nas przygotujesz, poprowadzisz i staniesz się współtwórcą audycji radiowych. Internetowe Radio Pryzmat czeka właśnie na Ciebie!

Zobacz więcej >

Projektowanie i wykonywanie kukiełek, pacynek, lalek w różnych technikach plastycznych. Pokazy, filmy video i wycieczki.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Beata Milligan

Poznawanie nowych technik malarskich i rysunkowych oraz rzeźbiarskich. Wprowadzenie w świat sztuki, jej historii i teorii.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Beata Sarapata

Decoupage, ceramika, biżuteria i inne drobiazgi na prezenty, dla upiększenia swojego życia, mieszkania i swojej osoby. Warsztaty hobbystyczne, podczas których nadamy przedmiotom nowe znaczenie (stare pudełka zamienią się w wspaniałe puzderka na biżuterię, butelki staną się flakonami).

Zajęcia dla dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat
Prowadzący: Dorota Małysa i Joanna Szeląg
SCKM, ul. Wietora 15

Wykonywanie przedmiotów oraz ozdób z gliny, malowanie i szkliwienie, tworzenie witraży w technice Tiffaniego.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 21 lat.
Prowadzący: Dorota Małysa
SCKM, ul. Wietora 15

A może… Magia Filmu? Poszukujesz niekonwencjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu? Warsztaty „FilMagia” nauczą Cię, jak przygotować własny scenariusz, pomogą opanować język filmu i stworzą warunki do zrealizowania etiudy filmowej. Zwolenników X Muzy z pewnością zainteresuje też „Krakowskie Filmowisko” – warsztaty animacji filmowej poświęcone kolejnym etapom wykonywania animacji poklatkowej. Zobacz więcej >

Poznawanie podstawowych splotów i technik tkackich połączone z projektowaniem i wykonywaniem tkanin.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 21 lat.
Prowadzący: Małgorzata Flisek

Wykonywanie prostych przedmiotów użytkowych oraz poznawanie podstawowych technik malarskich i rysunkowych.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
Prowadzący: Małgorzata Flisek

Zajęcia dla tych, co lubią rysować, malować, tworzyć i kreować. Poznajemy podstawy kompozycji, perspektywy i projektowania graficznego. Różnorodne ćwiczenia z zakresu rysunku i malarstwa, poznajemy nowe techniki i tajniki technologii sztuki. Bierzemy udział w konkursach i wystawach. Spotkania poprzedzone są często krótkimi wykładami z dziedziny historii sztuki i jej teorii ilustrowane przykładami.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 13 do 20 lat.
Prowadzący: Michał Baca

Działania z zakresu rysunku i malarstwa. Zajęcia przygotowują młodzież do egzaminów do szkół plastycznych oraz na wyższe uczelnie plastyczne. Zagadnienia: podstawy kompozycji, perspektywy i projektowania obrazu, światłocień, kontrast, linia i płaszczyzna, charakter pracy. Techniki: szkic, rysunek węglem, rysunek ołówkiem, rysunek tuszem, malarstwo. Tematy: martwa natura, model, kompozycja.
Wprowadzenie w świat sztuki, jej historii i teorii.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 14 do 22 lat.
Prowadzący: Beata Sarapata

Warsztaty plastyczne dla tych, którzy pragną w przyjaznej atmosferze zgłębiać tajniki sztuk plastycznych, eksperymentować w zakresie różnych technik i form ekspresji. Zajęcia rozbudzające wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, dostosowane do indywidualnych potrzeb i zainteresowań dziecka. Przygotowanie do udziału w konkursach plastycznych, wystawach prezentujących osiągnięcia uczestników. W ciągu roku poznajemy kilkanaście technik plastycznych, m.in. grafika – linoryt, gipsoryt, monotypia, malarstwo – akwarela, akryl, tempera, wykonujemy formy przestrzenne z papier – mache, gipsu, rysunek – węgiel, pastela, tusze, ecoliny oraz inne techniki mieszane.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.
Prowadzący: Violetta Chmielewska
SCKM, ul. Dietla 53

Zajęcia dla tych, co lubią rysować, malować, kleić, wycinać i po prostu tworzyć. Malujemy i rysujemy na różnych podkładach, poznajemy różnorodne techniki z dziedziny malarstwa, grafiki, technik dekoracyjnych oraz użytkowych. Bierzemy udział w wystawach tematycznych i przeglądach, konkursach lokalnych oraz ogólnopolskich.

Zajęcia dla dzieci w wieku od lat 6 do 12 lat.
Prowadzący: Michał Baca

Podstawy technik malarskich, rysunkowych, graficznych. Wiadomości o stylach w sztuce, twórczości sławnych artystów. Uczestnictwo w ciekawych konkursach plastycznych.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.
Prowadzący: Beata Sarapata

Poznaj nowy, uniwersalny język, dzięki któremu zdobędziesz niezrównane narzędzie porozumienia ze światem! Odkryj możliwości swojego głosu, naucz się grać na instrumencie, a może po prostu dowiedz się czegoś więcej o muzyce. Masz własny zespół muzyczny – rockowy, jazzowy, bluesowy i chcesz poćwiczyć pod okiem profesjonalisty? W świat rytmu, melodii i harmonii wprowadzą Cię wyjątkowe osobowości świata muzycznego. Tylko u nas! Zobacz więcej >

Interesujesz się tańcem współczesnym, show dance lub tańcem etnicznym? U nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Stwarzamy warunki do realizacji własnych zamierzeń i wizji artystycznych. Jeśli chcesz podjąć nowe wyzwania w dziedzinie choreografii i zaprezentować je na scenie, przygotowywać własne spektakle taneczne, brać udział w projektach interdyscyplinarnych lub zwiększyć świadomość władania własnym ciałem – zapraszamy! A jeśli jesteś zainteresowany tańcem głównie z perspektywy widza – Scena Tańca Współczesnego zaprasza na wspaniałe spektakle i pokazy zarówno młodych talentów, jak i znanych artystów. Zobacz więcej >

Cyrk to kolorowy namiot w którym Oglądaliście, kiedyś w cyrku żonglowanie, jazdę na monocyklu, chodzenie na szczudłach, albo pantomimę. Podziwialiście akrobacje i sztuczki iluzjonistyczne. Śmialiście się z puszczanie baniek mydlanych te wiele innych niesamowitych umiejętności możecie zdobyć na zajęciach cyrkowych. Chcesz spędzić fascynujące chwile w gronie prawdziwych pasjonatów Cyrku? Poznawanie dyscyplin cyrkowych wpływa pozytywnie na rozwój człowieka. Poprawia koncentrację, koordynację i pamięć ruchową. Podnosi samoocenę, uczy wytrwałości i współpracy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć cyrkowych SCKM! Zobacz więcej >

Warsztaty wprowadzające w świat kultury, tradycji i sztuki ludowej różnych regionów Polski, Europy i świata. Prezentacje multimedialne i warsztaty plastyczne.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzenie: Anna Lewińska, Małgorzata Flisek

Zajęcia przyrodnicze, obserwacje, doświadczenia, wycieczki o tematyce ekologicznej, nawiązujące do problematyki ochrony przyrody w mieście i jego okolicach (np. po co ptakom pióra, co to za drzewo, gdzie żyją rośliny, świat zwierząt, czerwona księga gatunków zagrożonych, Parki Narodowe, Parki Krajobrazowe, Pomniki Przyrody, Niebieska Planeta – wody słodkie, słone, doświadczenia i zagadki, drugie życie śmieci, czyli podstawy segregacji odpadów, zabawy, zagadki, konkursy, drama oraz pożyteczne prezenty ze zbędnych śmieci (puszki, puzzli, butelek PET, pudełek).

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzenie: Dorota Kozłowska-Buczek
SCKM, ul. Wietora 15

Warsztaty kreatywnego poznawania i odkrywania przyrody:
„Eko i ludowo” – wprowadzenie w świat kultury, tradycji i sztuki ludowej. Prezentacje multimedialne (wyposażenie chaty, biała, czarna izba, ozdoby, święte miejsce, tradycyjne zawody, rzeźba, krajobraz kulturowy – kapliczki i krzyże przydrożne ich rola i znaczenie). Warsztaty plastyczne – malowanie na szkle, kwiaty z bibuły, wycinanki, światy. Zobacz więcej >

Tańce polskie i europejskie, baśnie i legendy z różnych krajów europejskich, prezentacja multimedialna ukazująca najważniejsze zabytki i ciekawostki dotyczące danego kraju, gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Anna Lewińska

Poznawanie przysłów polskich i innych narodów, oglądanie filmów i albumów ukazujących architekturę, przyrodę charakterystyczną dla danego regionu świata.

Zajęcia dla dzieci.
Prowadzący: Joanna Szeląg
SCKM, ul. Wietora 15

Lekcje edukacyjne, zwiedzanie terenu dawnego getta w Podgórzu, Fabryki Oskara Schindlera, Apteki pod Orłem oraz prelekcja z materiałami ilustracyjnymi.
Zajęcia dla grup zorganizowanych.

Prowadzący: Agnieszka Wozowicz

Prelekcje o kulturze żydowskiej, warsztaty wycinanki żydowskiej, poznawanie tańca żydowskiego.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Małgorzata Flisek, Anna Lewińska

Lekcje edukacyjne i zwiedzanie Kazimierza (synagogi Remuh i cmentarza, synagogi Poppera, Kupa, Wysokiej i Tempel, Placu Nowego).

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Agnieszka Wozowicz

Tematyczne zajęcia edukacyjne o Krakowie i okolicach, dotyczące historii, kultury, przyrody, tradycji, legend Krakowa, eksponujące wiodącą rolę miasta jako jednej ze stolic kultury europejskiej.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Lucyna Nieć

Wycieczki o tematyce uzgodnionej z nauczycielem lub opiekunem grupy (Kraków średniowieczny, renesansowy, barokowy, w okresie Młodej Polski, w okresie międzywojennym, krakowskie muzea i inne).

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Agnieszka Wozowicz

Wycieczki edukacyjne po Krakowie, pogadanki, prelekcje, warsztaty, konkursy. W trakcie wycieczek opcjonalne ćwiczenia dla uczniów (karty pracy, quizy, warsztaty plastyczne).

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Lucyna Nieć

Poznawanie legend i opowieści związanych ze starym i współczesnym Krakowem, poprzez lekturę oraz zabawy ruchowe i plastyczne.
Zajęcia dla dzieci.

Prowadzący: Joanna Szeląg
SCKM, ul. Wietora 15

Prelekcje ilustrowane slajdami na temat historii powstania Biblii i tematyki wybranych ksiąg i tłumaczeń połączone z kalamburami biblijnymi warsztatami ikonografii biblijnej.
Zajęcia dla grup zorganizowanych.

Prowadzący: Anna Lewińska

Prelekcje ilustrowane przeźroczami dotyczące kultury antycznej (mitologii, teatru, sztuki greckiej, rzymskiej, egipskiej), połączone z warsztatami tańców greckich, kalamburami mitologicznymi, zabawami z alfabetem greckim i próbami odczytywania imion zapisanych w starożytnym języku greckim. Zajęcia stanowią również formę przygotowania do wojewódzkiego turnieju wiedzy o antyku.

Zajęcia dla grup zorganizowanych.
Prowadzący: Anna Lewińska

Cykl wykładów poświęconych wybranym zjawiskom w sztuce od czasów starożytnych po XX wiek, będący poszerzeniem wiedzy o dziełach i ich twórcach poza sztywnym schematem epok i stylów.

Prowadzący: Agnieszka Wozowicz

Zapraszamy na cykl zajęć z historii sztuki powszechnej i polskiej. W atrakcyjny sposób, w oparciu o pokaz slajdów zaprezentujemy najbardziej istotne zagadnienia dotyczące m.in.: epok, stylów i kierunków w sztuce, dziedzin sztuki, biografii artystów, ikonografii i terminologii sztuki i analizy i interpretacji dzieła.

Przygotowujemy do matury z historii sztuki, olimpiady artystycznej, egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne i humanistyczne. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych historią kultury europejskiej, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę.

Zajęcia obywają się w dwóch blokach programowych, od września do maja (podstawa programu przedmiotu historia sztuki dla maturzystów), zajęcia w czerwcu stanowią poszerzenie programu o dodatkowe zagadnienia.

1.XII., godz. 17.00 – Postimpresjonizm w malarstwie, cz. II.
5.XII., godz. 17.00 – Architektura romańska w Europie
8.XII., godz. 17.00 – Ruch prerafaelitów. Symbolizm w malarstwie II poł. XIX w.
12.XII., godz. 17.00 – Romanizm w rzeźbie, malarstwie i rzemiośle artystycznym.
15.XII.., godz. 17.00 –Europejska secesja cz. I.
19..XII., godz. 17.00 – Sztuka romańska na ziemiach polskich
22.XII., godz. 17.00 – Europejska secesja cz. II – Antonio Gaudí

Miejsce: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, godz. 17.00–18.30
Zajęcia prowadzi historyk sztuki i nauczyciel Agnieszka Wozowicz
Informacje i kontakt: agawozowicz(at)gmail.com

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na niebanalne spotkania z bajką wywodzącą się z różnych kręgów kulturowych, aktualizowaną na bieżąco w trakcie interaktywnej zabawy przy akompaniamencie muzycznym. Nasze bajki to szukanie odpowiedzi na trudne pytania np.: jak zostać bohaterem, a jak księżniczką? Czy czary są możliwe? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć odwiedzając SCKM
w niedzielę o godzinie 11.00.

W trakcie pierwszych trzech spotkań dzieci otrzymają indeksy z trzema przedmiotami: bajkologia, rozmyślanie i eksperyment. Zajęcia poprowadzi Pan Piórko (w tej roli Tadeusz Dylawerski). W trakcie spotkań dzieci będą poznawać także świat nauki poprzez eksperymenty fizyczno – chemiczne prowadzone przez nauczycieli SCKM.