ALCHEMIA TEATRU

W teatralnym tyglu marzeń i snów zamieszamy Ci w głowie, w sercu, w duszy na dobre! Znakomici instruktorzy i doświadczeni aktorzy przetopią Twój talent, wyobraźnię, zdolności, wrażliwość i ekspresję na stop pożądanych umiejętności. Nauczysz się budować sceniczne kreacje i sytuacje dramaturgiczne, zdobędziesz umiejętność operowania głosem, opanujesz techniki treningu aktorskiego i ruchu scenicznego. Na najmłodszych czeka wyśmienita teatralna zabawa i pasjonujące tworzenie spektakli. Starszym miłośnikom teatru swoje podwoje otwiera Teatralna Scena Młodych wraz z profesjonalnymi twórcami. Tu spełnisz swoje teatralne pasje, zagrasz we wspólnie tworzonym spektaklu teatralnym, przygotujesz się do szkoły teatralnej. Daj się uwieść Alchemikom…


DZIECIĘCE STUDIO TEATRALNE WYJĄTEK MÓWIĄTEK ŚPIEWIĄTEK

Dziecięce Studio Teatralne WYJĄTEK istnieje od 2000 r. Głównym jego celem jest wszechstronny rozwój dzieci poprzez zabawę w teatr. „Nasze Studio jest narzędziem w wychowaniu estetycznym, i to zarówno w wychowaniu do sztuki (w przygotowaniu młodego pokolenia do właściwego odbioru sztuki we wszystkich jej przejawach), jak i w wychowaniu przez sztukę. Istotą proponowanych przez nas metod i technik jest praca z młodym człowiekiem poprzez rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności w ramach konwencji teatru przedmiotu (animacja najprostszych elementów takich jak tkanina, szary papier, drewno), gdzie metafora, przenośnia, skrót stają się podstawowymi środkami artystycznymi.”

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat.
Prowadzący: Krystyna Hussak-Przybyło
SCKM, ul. Wietora 15


TEATR FORMY

Rozwijanie zdolności estetycznego postrzegania świata oraz kształtowania smaku estetycznego, pobudzanie i rozwijanie umiejętności wypowiadania swojego osobistego stosunku do rzeczywistości za pomocą formy. Pobudzanie wyobraźni, wyzwalanie inicjatywy twórczej, kształtowanie osobowości, rozszerzają horyzonty myślowe i rozbudzają potrzebę kontaktu z dziełami sztuki. Zajęcia Teatru Formy mają charakter teoretyczny i praktyczny (ćwiczenia dotyczące warsztatu plastycznego, drama, przygotowywanie scenografii i kostiumów, przygotowywanie happeningów, instalacji plastycznych, wycieczki dydaktyczne do teatru).

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 18 lat.
Prowadzący: Piotr Przybyło
SCKM, ul. Wietora 15


ZESPÓŁ REPERTUAROWY AB OVO

Praca nad wymową i emisją głosu oraz aktorską interpretacją, warsztatem aktorskim, przygotowanie przedstawień.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 15 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć).
Prowadzący: Grzegorz Juras
SCKM, ul. Wietora 15


GRUPA TEATRALNA „ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ”

Zespół istnieje od 8 lat. Zdarzyło się im z powodzeniem zagrać spektakl bez tytułowego bohatera. Eksperymentują z repertuarem: od ludowego z muzyką na żywo „To i hola” i współczesnego dramatu polskiego „Smutna Królewna” M. Walczaka czy „Białe baloniki” M. Fertacz, poprzez „Kto ja?” impresję na temat Powstania Warszawskiego, psychologiczne portrety kobiety i mężczyzny w „Baśni dagestańskiej” po „Sztukmistrza” według I. B. Singera, prozę W. Widłaka i Izy Klementowskiej.
Sięgają po to co ich porusza, w czym mogą się wyrazić, co ich bulwersuje, czego się boją i za czym tęsknią. Opowiadając o świecie zaczynają od siebie.
Grupa ma w swym dorobku wygrane w festiwalach i przeglądach: Festiwal Artystyczny Młodzieży w Krakowie, Teatr Moich Marzeń, Wadowickie Spotkania Teatralne „Zgraja”, Krakowski Maraton Teatralny, Festiwal Teatrów Amatorskich w Lanckoronie „Wózek Tespisa”, „Inny” Ogólnopolski Festiwal w Krośnie, „Kocioł Teatralny” w Andrychowie.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 17 do 21 lat.
Prowadzący: Aleksandra Barczyk
SCKM, ul. Wietora 15


TEATR OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH GRUPA „MOJE – BOJE”

Pracuje ze sobą od 5 lat. Swoje spektakle wystawia na scenie SCKM, w Teatrze Bagatela, na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Najważniejsze z projektów teatralnych to:: „Viva…”, która zdobyła, m.in. Nagrodę Publiczności i Wyróżnienie na Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Gaudium” (2010), „Sa-mo-wa/ol-ka” prezentowana w ramach projektu „Normalnie chcemy żyć” organizowanego przez Fundację „Szkoła Bez Barier” (2012) i „Sennik”, „Nie ma jak na wsi” (2013) na podst. tekstów Wiktora Okrój, „Korzenie i Skrzydłą” (2014 i 2015) Jedna z czołowych propagatorek sztuki osób niepełnosprawnych w Europie Gill Brearley, brytyjska terapeuta, pedagog specjalny i fizjoterapeutka po obejrzeniu naszego spektaklu powiedziała: „To nie jest żadna terapia przez sztukę, to jest po prostu sztuka”.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie.
Prowadzący: Aleksandra Barczyk
SCKM, ul. Wietora 15


TEATRALNA JAZDA – WARSZTATY TEATRALNE
Cotygodniowe spotkania młodych pasjonatów teatru, w trakcie których pracują nad:
dykcją i emisją głosu, wyrażaniem emocji, ekspresją ciała i rytmem, improwizacją i wyobraźnią, etiudami teatralnymi i spektaklami. Wartość dodana zajęć to fajna atmosfera, okazja do oswojenia nieśmiałości, ciekawi ludzie, odkrycie pasji, a może przygody na całe życie.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat.
Prowadzący: Aleksandra Barczyk, Grupa „Zatrzymać Obrotówkę”
SCKM, ul. Wietora 15


MÓWIENIE WIERSZA I PROZY

Praca nad wymową sceniczną i emisją głosu oraz aktorską interpretacją, praca nad interpretacją aktorską wiersza i prozy.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 15 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć).
Prowadzenie: Grzegorz Juras
SCKM, ul. Wietora 15


MŁODZI TWORZĄ – GRUPA MUSICALOWA

Praca nad wymową sceniczną i emisją głosu oraz aktorską interpretacją, czytanie i wybór utworów dramatycznych, praca nad musicalem.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 15 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć).
Prowadzenie: Grzegorz Juras
SCKM, ul. Wietora 15


CZYTANIE DRAMATU

Współpraca ze szkołami klasą hiszpańskojęzyczną.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 16 do 20 lat.
Prowadzenie: Grzegorz Juras
SCKM, ul. Wietora 15


FONETYCZNA POPRAWA WYMOWY

Zajęcia logopedyczne.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 14 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć).
Prowadzenie: Grzegorz Juras
SCKM, ul. Wietora 15


TEATR W SZKOLE „ITAKA I OWAKA”

Grupa działa od trzech lat. W tym czasie zrealizowała wiele widowisk teatralnych oraz występowała na przeglądach i festiwalach. Grupa zdobyła wiele nagród i wyróżnień.
Zajęcia dla grup zorganizowanych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego.

Prowadzenie: Tadeusz Dylawerski
SCKM, ul. Wietora 15