DZIENNIKARSTWO

Marzysz o zawodzie dziennikarza? Masz okazję swoją wiedzę zweryfikować w praktyce! U nas przygotujesz, poprowadzisz i staniesz się współtwórcą audycji radiowych. Internetowe Radio Pryzmat czeka właśnie na Ciebie!

AKADEMIA DZIENNIKARSKA

Adresatami Akademii Dziennikarskiej są uczniowie szkół średnich oraz studenci. W ramach warsztatów odbywają się zarówno zajęcia teoretyczne z zakresu dziennikarstwa, jak również praktyczna nauka montażu, nagrań reporterskich i realizacji programu radiowego. Uczestnicy mają również możliwość zweryfikowania zdobytej wiedzy podczas prowadzenia audycji radiowej na żywo oraz czteromiesięcznej praktyki w radiu Pryzmat.
Zajęcia dla młodzieży w wieku od 16 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć).
Prowadzący: Anna Worobiec-Tonia
SCKM, ul. Wietora 15

 

RADIO PRYZMAT

www.radiopryzmat.pl
Przygotowywanie, prowadzenie na żywo audycji radiowych, nagrywanie i montaż materiałów radiowych i ich emisja w radiu, dobór muzyki do audycji, realizacja programów radiowych.
Zajęcia dla młodzieży w wieku od 16 lat.
Prowadzący: Anna Worobiec-Tonia, Agnieszka Tobijasiewicz, Katarzyna Gaik SCKM, ul. Wietora 15

 

GRUPA REALIZATORÓW DŹWIĘKU

Uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę na temat realizacji audycji radiowych, obróbki materiałów dźwiękowych i podstaw prawnych licencji CC. Najcenniejszą pierwszą praktykę w zawodzie realizator dźwięku zdobywają w internetowym radiu Pryzmat. Tutaj podczas codziennych audycji prowadzonych przez młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, pracują realizatorzy dźwięku, którzy czuwają nad jakością techniczną emitowanych audycji. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak pracować podczas spektaklu teatralnego i jak odpowiednio nagłośnić muzyków podczas organizowanej Muzycznej Scenie Młodych, a także będą uczyć się pracy realizatora dzięki współpracy z Krakowską Scenę Muzyczną, która organizuje koncerty muzyczne.
Zajęcia dla młodzieży w wieku od 16 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć).
Prowadzący: Agnieszka Tobijasiewicz
SCKM, ul. Wietora 15

 

SPOTKANIE Z BAŚNIĄ

Warsztaty literacko-plastyczne w trakcie których prezentowane są inscenizacje baśniowe. Są w nich wykorzystane ruchome obrazki, baśniowe rekwizyty, efekty dźwiękowe oraz fragmenty muzyczne, ilustrujące wybrany motyw baśniowy. Zwiększenie aktywności dzieci zostaje osiągnięte przez zabawy ruchowe i działania interaktywne. Po zakończeniu inscenizacji uczestnicy warsztatów wykonują prace plastyczne tematycznie związane z treścią baśni.
Zajęcia dla grup zorganizowanych z klas nauczania początkowego szkół podstawowych.
Prowadzący: Jadwiga Mączyńska

WARSZTATY MAŁEGO DZIENNIKARZA
W trakcie warsztatów uczestnicy rozwijają swoją twórczą aktywność, zapoznają się z wartościowymi tekstami z literatury dla dzieci, dzięki czemu rozbudzana jest ich fantazja i wyobraźnia. Wypowiedzi uczestników warsztatów są nagrywane i wykorzystane w audycjach radiowych BŁYSTEK nadawanych przez internetowe radio Pryzmat.
Zajęcia dla przedszkolnych grup zorganizowanych.
Prowadzący: Jadwiga Mączyńska