FILM

A może… Magia Filmu? Poszukujesz niekonwencjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu? Warsztaty „FilMagia” nauczą Cię, jak przygotować własny scenariusz, pomogą opanować język filmu i stworzą warunki do zrealizowania etiudy filmowej. Zwolenników X Muzy z pewnością zainteresuje też „Krakowskie Filmowisko” – warsztaty animacji filmowej poświęcone kolejnym etapom wykonywania animacji poklatkowej.

WARSZTATY FILMOWE STUDIO FILMU „FILMAGIA” WYKRĘĆ Z NAMI FILM!

Zapraszamy na warsztaty FilMagia. To warsztaty przygotowujące do realizacji krótkich form filmowych. Skierowane do wszystkich już zainteresowanych tematyka filmową, ale także tych, którzy chcą dopiero poznawać filmowy język. Warsztaty skierowane są do studentów, a w sposób szczególny do biorącej udział w różnorodnych konkursach filmowych młodzieży licealnej, która chciałaby zdobyć podstawowe informacje potrzebne do realizacji filmu.

Tematy spotkań:
1. Od pomysłu do scenariusza; od scenopisu do scenorysu.
2. Co to znaczy „mówić językiem filmu” i „opowiadać obrazem”?
3. Przygotowanie do realizacji i scenariusz reżyserski.
4. Budżet – warto mieć, ale…
5. Sprzęt na planie – co zabrać ze sobą koniecznie.
6. Widać i słychać, czyli praca nad warstwą wizualną i dźwiękową.
7. Realizacja etiud.
8. Montaż.
9. Podsumowanie naszej pracy. Prezentacja etiud.

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 16 do 23 lat.
Prowadzący: Sylwia Szczepańska-Horoszko
Kontakt: filmagia(at)onet.pl
SCKM, ul. Wietora 15

 

„KRAKOWSKIE FILMOWISKO” WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ

Warsztaty animacji poklatkowej to doskonała okazja do stworzenia własnego filmu animowanego. Wkrocz z nami w niezwykły świat animacji, w którym ożyć może każdy przedmiot! Rozwiń swoją wyobraźnię i kreatywność! Zakręć się z nami!
Z nami poznasz podstawy budowania filmu: tworzenia scenariuszy i storyboardów, konstruowanie fabuły, wykonywanie postaci i tworzenie ich wizerunków oraz aranżacja scenografii z wykorzystaniem różnorodnych technik (animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, lalka i wiele innych) oraz różnych materiałów (zdjęcia, mapy, ilustracje, rysunki, rzeczywiste przedmioty), planowanie ruchu postaci i przedmiotów, budowanie atmosfery filmu dźwiękiem i obrazem, fotografia poklatkowa, realizacja animacji w programie komputerowym.
Zajęcia dla dzieci w wieku od 11 do 15 lat.
Prowadzący: Beata Milligan, Sylwia Szczepańska-Horoszko
SCKM, ul. Wietora 15

Dziękujemy firmie Wróblewski Multimedia za udostępnienie bezpłatnej licencji na użytkowanie programu do montażu animacji poklatkowej AnimatorHD.

 

LABORATORIUM KINEMATOGRAFU

Uczestnicy mają możliwość zapoznania się z myślą filozoficzną, filmową, teoria kultury; zajęcia warsztatowe umożliwiają im dyskusję z twórcami i artystami, rozwijają umiejętności analityczne i interpretacyjne i kształtujące świadomy odbiór przekazu filmowego, a także możliwości zastosowania wiedzy filozoficznej do odkrywania znaczeń zawartych w tkance dzieła filmowego.
Prowadzący: Sylwia Szczepańska–Horoszko, Marzena Dudziuk-Koluch