Zapraszamy na "Przygodę z przyrodą". W drugim tygodniu naszego wakacyjnego projektu ruszamy w drogę, czyli czas na wycieczkę!

Zapisy na wycieczki – Projekt „Przygoda z Przyrodą”

Zapraszamy na „Przygodę z przyrodą”. W drugim tygodniu naszego wakacyjnego projektu ruszamy w drogę, czyli czas na wycieczkę! Wycieczki są adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Atrakcyjne ceny – koszt udziału to 10,00 zł za wycieczkę. Poniżej nasze propozycje do wyboru:

1 lipca, godz. 9.00-16.00 Wyprawa do Korzkwi
Ten pomysł zachwyci na pewno wszystkich, którzy chcieliby choć na chwilę poczuć się wyjątkowo – jak to jest być księżniczką, albo dzielnym rycerzem?
W tej kwestii otworem staną bramy zamku w Korzkwi, który początkowo pełnił funkcję obronną i mieszkalną, potem popadł w ruinę, działo się wiele, bo historia sięga XIV w., by dziś znów, jak za dawnych czasów, stanowić dla kogoś dom…
Zatem zaprosimy Was do zwiedzania tego niezwykłego miejsca, spotkania z obecnymi gospodarzami – rodziną Donimirskich.
Aby nieco wgłębić się w temat, przygotowaliśmy dla Was ciekawe zajęcia. Żebyście mogli się poczuć wyjątkowo szlachetnie – zaprojektujecie własny herb! Wcześniej, opowiemy Wam, czym on jest i jak czyta się symbole i kolory na herbach rycerskich. Chłopcom zaproponujemy ponadto wykonanie tarcz rycerskich i pozostając w temacie – opowiemy i pokażemy, jak wyglądał turniej rycerski. Dziewczyny także nie będą się nudzić – na pewno chętnie zasiądą do plecenia pachnących wianków i będą wyglądać pięknie! W zanadrzu mamy też i niespodziankę, czyli poszukiwanie skarbu! A jakby było mało, to będzie można jeszcze malować w plenerze… Nie omieszkamy też przegapić barokowego kościoła z XVII w.! A że po tym wszystkim na pewno będziemy głodni – zasiądziemy przy ognisku, upieczemy kiełbaski, albo… zjemy pizzę „Pod zamkiem”?

W programie: warsztaty projektowania herbu rycerskiego, jak czytać kolory i symbole na herbach,
warsztaty wykonywania tarcz rycerskich
jak wyglądał turniej rycerski (mini prelekcja i pokaz), zwiedzanie kościoła
plecenie wianków, opowieść o łące i roślinach
poszukiwanie skarbu (mini gra terenowa)

2 lipca, godz. 9.00-16.00 Skansen w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec
Jeśli jesteście ciekawi, jak to dawniej na wsi było, zapraszamy na podróż w czasie, czyli do skansenu w Wygiełzowie. Wśród skarbów przeszłości odkryjemy m.in. drewniane budownictwo, kościół z XVII w. z Ryczowa, spichlerz z Tenczynka, kuźnię z Liszek, pochodzący z końca XIX w młyn wodny z Sadka z izbą kurną, zajdziemy też do chłopskich zagród, sadów i ogródków. Gratką będzie też wyprawa do ruin wspaniałego, gotyckiego zamku Lipowiec – robi wrażenie!
Oczywiście nie spoczniemy na zwiedzaniu – zostaną nam odkryte tajemnice czerpania papieru. Będą też quizy i zabawy, wykonamy zabawki z papieru i kwiaty z krepiny – oczywiście w konwencji na ludowo. A żeby po tych atrakcjach mieć jeszcze siły na powrót do domu – posilimy się pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami!
zwiedzanie skansenu, zamku oraz warsztaty czerpania papieru – prowadzą pracownicy muzeum
quizy i zabawy dotyczące kultury ludowej wykonywanie prostych zabawek z papieru i kwiatów z krepiny organizacja ogniska

3 lipca, godz. 9.00-16.00 Sielanka w Dolinie Bolechowickiej
W tej cudownej Dolinie zapewne wszyscy poczujemy się jak dzieci! Otuleni zielenią, skazani na własne nogi, pospacerujemy wąwozem. Niemałą przygodą będzie też wyprawa do Jaskini Nietoperzowej. Zainspirowani tak piękną przyrodę, oddamy się fotografii i malarstwu – to będą nasze najlepsze pamiątki! W planach mamy też gry i zabawy ruchowe, bo ta przyroda aż prowokuje do akcji na trawie… Głodnym oczywiście nikt nie będzie – Brandysówka? Ognisko? Na co przyjdzie ochota˘
plener fotograficzny i malarski
gry i zabawy sprawnościowe i ruchowe, zabawa z chustą Klanza (uczestnicy dzieleni na grupy)
opieka nad uczestnikami w czasie zwiedzania Jaskini Nietoperzowej i w czasie przejścia wąwozem

Zapisy: biuro@sckm.krakow.pl
tel. 12 430 50 90

tradycyjnie 
Zapraszamy na Akcję Lato – Przygoda z Przyrodą
oraz
przypominamy o zapisach na zajęcia w roku szkolnym 2019/20

Dodaj komentarz