Radio Pryzmat

Anna Lewińska

A-
A+

Anna Lewińska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego. Swoją pracę zawodową rozpoczęła od nauczania w krakowskich liceach. Ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży związana od wczesnych lat młodości – jako uczestniczka zajęć, następnie stażystka, w końcu jako nauczyciel.

Od dziecka zainteresowana starożytnością i światem mitów. Jest pomysłodawczynią i opiekunem merytorycznym jednego  z największych konkursów poświęconych kulturze antycznej, zatytułowanego „W kręgu mitów i kultury antycznej”. Przy organizacji konkursu współpracuje z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, honorowym patronem przedsięwzięcia.

Interesuje się również sztuką, kulturą i tradycjami różnych regionów świata i Polski. Dla grup przedszkolnych i szkolnych prowadzi warsztaty kulturoznawcze, zajęcia poświęcone regionom Polski i świata. Jest inicjatorką i organizatorką „Fascynującej podróży” - kilkunastu spotkań, poświęconych kulturom różnych krajów i regionów. Przy organizacji spotkań aktywnie współpracowała z kołami naukowymi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podobne spotkania prowadziła dla grupy seniorów, w ramach Staromiejskiej Akademii Seniora.

Miłośniczka historii i kultury Krakowa, przewodnik po Krakowie, autorka „Rodzinnych gier terenowych” i gier miejskich dla grup szkolnych.

W wolnym czasie uwielbia górskie wycieczki, pływanie, czytanie książek i zabawy ze zwierzętami. Pasjonuje się astronomią.

Polecamy