Radio Pryzmat

Grzegorz Gryboś

A-
A+

Grzegorz Gryboś

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Gitarzysta, pedagog z wieloletnim doświadczeniem zarówno pedagogicznym jak i koncertowym oraz doświadczeniem studyjnym. Współpracował między innymi Edytą Geppert, Krzysztofem KASA Kasowskim, Beatą Rybotycką, Piwnicą pod Baranami, Teatrem Starym, Operą Krakowską, Filharmonią Krakowską i wieloma innymi artystami i instytucjami, brał udział w wielu festiwalach w kraju jak i za granicą.

Od prawie 20 lat tworzy zespół Soul Finger wykonujący muzykę będącą mieszanką bluesa, soulu i rocka. W ramach tego zespołu grywał z amerykańskimi wokalistami oraz legendarnym rockowym perkusistą Atmą Anurem. Główne zainteresowania to szeroko pojęta muzyka rozrywkowa (rock, jazz, blues, funk, soul itp ) Podstawowe instrumenty to gitary elektryczne, akustyczne i klasyczne.

Posiada również umiejętność gry na skrzypcach (pierwszy instrument ) mandolinie, ukulele, gitarze basowej, puzonie i jak każdy wykształcony muzyk w stopniu podstawowym na instrumentach klawiszowych, najczęściej na potrzeby nagrań dokonywanych samodzielnie - homerecording.

Polecamy