Radio Pryzmat

Joanna Szeląg

A-
A+

Joanna Szeląg

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, kierunek pedagogika kulturalno - oświatowa. Od 1996 r. pracuje w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży jako instruktor - nauczyciel dyplomowany.

Pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia edukacyjne oraz plastyczne dla dzieci i młodzieży. Realizuje zajęcia literacko - plastyczne, według programów autorskich: Mój mały Kraków, Podróże małe i duże po świecie i literaturze. Przez wiele lat współorganizowała wojewódzki projekt edukacyjny "Zachować dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń - Renesans w Krakowie" (w tym turniej wiedzy oraz konkursy literackie oraz plastyczne i fotograficzne).

Od 10 lat prowadzi warsztaty artystyczno - hobbystyczne, podczas których uczestnicy w różnym wieku, realizują projekty z różnych dziedzin sztuki użytkowej, np. decoupage,u, ceramiki, biżuterii,etc.

Ukończyła III-stopniowy kurs Ceramiki Artystycznej dla nauczycieli w Pracowni Remigiusza Gryta w Bielsku - Białej; uczestniczyła w licznych kursach, organizowanych przez Muzeum Narodowe: m.in. malowania na szkle, kurs pisania ikon; oraz w cyklu szkoleń - dekorowania techniką decoupage, organizowanych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Ukończyła kurs na przewodnika po Krakowie, organizowany przez PTTK oraz liczne kursy przewodnickie w Muzeum Krakowa.

Wraz z uczestnikami zajęć czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa.

Wielokrotnie była członkiem jury konkursowych m.in. „Legendy starego Krakowa”, "Renesans w Krakowie" konkurs na kartkę, plakat i ozdobę wielkanocną w trakcie „Wielkanocnego Festiwalu Tradycji i Obrzędu”.

   Zajęcia tego nauczyciela
  Pracownia ceramiki i witrażu
Warsztaty artystyczno-
hobbystyczne
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl
  Szczegóły
tel.: 609 472 746
joas_@wp.pl

Polecamy