Radio Pryzmat

Transtopia

A-
A+

Transtopia

Dawniej Teatr Martwej Wyobraźni, otwarta grupa projektowa dla młodzieży od 16 lat

To co robimy, to płynne zjawisko, którego nie chcemy klasyfikować w konkretnej dziedzinie. Językiem dla naszej działalności jest eksperyment i praca transmedialna. Stawiamy na wizualność jako nową formę komunikacji. Zespół brał udział w wielu wydarzeniach i festiwalach artystycznych min: Kingdom Of Art (Teatr Kana Szczecin) (2019), Cracow Art Week KRAKERS (2019) Teatralne Antologie Nowych Utopii (2020), Festiwal Teatralny Krzykowisko (Maszewo) (2017),
Biesiada Te- atralna w Katowicach (2018 i 2020), Ogólnopolski Festiwal Młodych Alchemia Teatru OFMAT, Festiwal Teatrów Studenc- kich Kontestacje (Lublin) (2019), Przypływ Teatralny (Stepnica) (2019), Karbidka Ogólnopolski Festiwal Teatralny (Siemanowice Śląskie)

Zapraszamy uczestników w wieku od 18 lat.


Dawniej Teatr Martwej Wyobraźni - grupa interdyscyplinarna prowadzona przez Dominika Setlaka we współpracy z Ewą Różańśką, Julitą Golińską, Alicją Kolińską i Wawrzyńcem Witkowskim. Działanie grupy swoje początki zawdzięcza funkcjonowaniu Teatralnej Sceny Młodych, w ramach której powstał spektakl Rumuni (2017). Z czasem działanie teatru poszerzyło swoją działalność o nowych członków.

W ramach tego projektu zrealizowane zostały przedstawienia takie jak: „Rumuni”, „Cistus”, „Reliwkiarze” i „Go.” Ponadto grupa brała udział w licznych festiwalach obecnych na teatralnej mapie Polski jak również poszerzała swoją działalność o sztukę performance i sztuki wizualne min: Splash splash (Cracow Art Week). Po 2 latach działalności teatralnej grupa jasno zdefiniowała charakterystyczny sposób działania z materią teatralną, tworząc widowiska plastyczne, parateatralne, ograniczające słowo do minimum. Skupiając się na ciele, muzyce i obrazie. Mimo swojej krótkiej i specyficznej działalności członkowie teatru niezwykle często zdobywają indeksy państwowych szkół artystycznych, są studentami lub absolwentami min: ASP w Krakowie, AST w Krakowie, AT w Warszawie, AM w Krakowie, University of West Scotland i wielu innych.

 

  Prowadzenie
Dominik Setlak
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
 

Kontakt
tel. 662365813
setlak.sckm@gmail.com

Polecamy