Radio Pryzmat

Warsztaty ceramiczne

A-
A+

Warsztaty ceramiczne

Zapraszamy do współpracy nauczycieli grup przedszkolnych, wczesnoszkolnych ale również grup dzieci starszych, proponując warsztaty ceramiczne dla grup zorganizowanych.

Zajęcia odbywają się w pracowni ceramicznej SCKM  i  prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.  Nauczeni wieloletnim doświadczeniem wiemy, że warsztaty ceramiczne mogą być świetną formą uzupełnienia programu edukacyjnego w przedszkolach i szkołach. Dzieci na zajęciach dobrze się bawią , ćwicząc jednocześnie rączki i przygotowując je do trudnej umiejętności pisania, rozwijają wyobraźnię  i realizują dziecięcą potrzebę tworzenia. Starsze dzieci  i młodzież mają natomiast możliwość realizacji własnych pomysłów i projektów.

Terminy zajęć dostosowane są indywidualnie do każdej zainteresowanej grupy - uzgadniane są telefonicznie z prowadzącym. Grupa (max 25 os.) uczestniczy w 1,5 godzinnych zajęciach, w trakcie których uczestnicy samodzielnie tworzą prace z gliny na zadany lub dowolny  temat (drobne naczynia, figurki, zawieszki, ozdoby świąteczne, prezenty na różne okazje), malują je specjalnymi farbami (angoby) i pozostawiają do wysuszenia i wypalenia. Prace zostają dodatkowo pokryte bezbarwnym szkliwem, w celu nadania im połysku i po ok. 3 tyg są do odebrania. Koszt materiałów i wypału to 7 zł./ os.

Zapraszamy szczególnie do stałej współpracy – czyli udziału w takich warsztatach systematycznie np. 1 raz w miesiącu, ale również istnieje możliwość udziału w warsztatach okazjonalnie.

  Prowadzenie
Dorota Małysa
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl
  Szczegóły
tel. 501 285 963