Radio Pryzmat

Bernadetta w Lanckoronie

A-
A+

Bernadetta w Lanckoronie

Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie zaprasza na spektakl

  Bernadetta to spektakl, o Świętej Bernadetcie Soubirous żyjącej w XIX wieku we Francji. Jej losy przeplatają się z problemami aktorów grających w tym przedstawieniu.

Aktorka odtwarzająca tytułową rolę w rzeczywistości również czuje bliskość Pięknej Pani - Matki Boskiej, a nawet ją widzi, co jest powodem kpin i niedowierzania kolegów - aktorów. Ta sytuacja staje się lustrzanym odbiciem traktowania Bernadetty przez mieszkańców Lourdes. Posłużenie się zabiegiem ,,teatru w teatrze" pozwala nam na zinterpretowanie losów Świętej Soubirous, jako powtarzającej się historii również współcześnie.

Scenariusz i reżyseria: Tadeusz Dylawerski
Piosenki, tekst i muzyka: Tomasz Korta
W spektaklu występują osoby niepełnosprawne - podopieczni Fundacji HCPT Polska oraz jej wolontariusze, których celem jest pozyskanie środków na wspólny wyjazd do Lourdes.
Przedstawienie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie , ul. Krakowska 8.

Bilety to wolny datek wrzucony do puszki przed spektaklem. Całkowity dochód z przedstawienia zostanie przeznaczony na Wielkanocny wyjazd do Lourdes dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.
Fundacja HCPT Polska jest częścią międzynarodowej Fundacji HCPT, której siedziba jest w Wielkiej Brytanii. Organizuje ona od 60 lat w okresie Wielkanocy pielgrzymkę chorych i niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z całego świata do Lourdes.