Radio Pryzmat

Chaos - wystawa

A-
A+

Chaos - wystawa

wernisaż wystawy „CHAOS” Wiktorii Paszkiewicz

  Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „CHAOS” Wiktorii Paszkiewicz. Prezentowany na wystawie projekt fotograficzny został wyróżniony przez Jury w ramach naboru Festiwalu Młodych Twórców 2023 za odważne przekraczanie granic w fotografii cyfrowej.

Chaos traktuje o innym postrzeganiu świata, o wyjściu poza ramy percepcji ograniczanej przez organizm. To punkt widzenia artysty, który dostrzega piękno codzienności, potencjał w rzeczach nieoczywistych. To wreszcie eksperyment artystyczny, rozwijanie swoich umiejętności z czasem, pozostając w tych samych ramach na tych samych zasadach.

Wiktoria Paszkiewicz urodzona w 2003 roku w Wałbrzychu. Studiuje Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestniczyła w warsztatach DesignAIR organizowanych przez School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie we współpracy z markami Sizeer i Nike. Tworzy również filmy krótkometrażowe m.in. w ramach Nowohuckiej Akademii Filmowej oraz Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu.
W swojej twórczości najbliżej jej do czystego eksperymentu, nie skupia się na jednej dziedzinie, nie definiuje się, działa, gdzie tylko może - od teatru po rzeźbę. Jej prace reprezentują indywidualne, nieco odmiennie spojrzenie na rzeczywistość - gdzie dominuje przede wszystkim różnorodność.

  21 października 2023 r.
godz. 17.00
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp wolny
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90