Radio Pryzmat

Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?

A-
A+

Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?

spektakl wyprzedany - o kolejnych terminach poinformujemy wkrótce

"Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?"

"Jest Ewelina Dzyndzelek i kobieta tuląca urnę z prochami. Jest Sara Daar, Milena, Hanna, Atena, Randomowa Sylwia i Pani Smętek. I Moniczka, pracownica zakładu pogrzebowego. Są kobiety. I mówią o kobietach, o sobie, swoich sąsiadkach, kuzynkach, znajomych. O lękach, stracie, żałobie i odwadze. Same napisały sobie role, same je zagrały. Po co? By przekroczyć granice, wyjść ze strefy komfortu, a może by odpowiedzieć sobie na to właśnie pytanie: Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?(...)
Gdyby zacząć od początku, trzeba by wrócić do listopada. Do szarego, smutnego listopada, kiedy właśnie zamknięto szkoły, restauracje, a wizja kolejnych lock-downów parszywie działała na nastrój. Można było wpaść w depresję, zamknąć się w czterech ścianach domu, ale można było zrobić coś całkiem innego, nowego. - Szukałyśmy sposobu, by nie zwariować, nie popaść w marazm - wspomina Maja Dobkowska."

Katarzyna Kachel Dziennik Polski

Spektakl odpowiedni dla osób powyżej 16 roku życia.

Premiera: 14 listopad 2021
Scenariusz i reżyseria: Maja Dobkowska
Muzyka: Ewa Zgoda
Scenografia: Joanna Babiarz
Animacje: Tomasz Głodek
Występują: Joanna Babiarz, Joanna Batko, Agnieszka Hliwa/Maja Dobkowska, Marta Krypel, Katarzyna Gotfryd-Nęcińska, Marianna Poproch-Wesołowska, Aleksandra Schaefer, Marta Tomaszek, Tomasz Staniszewski/Andrzej Pietruszka

Partnerami spektaklu są SCKM oraz Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach.

  4-5 grudnia 2021 r.
godz. 18.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  spektakl wyprzedany
o kolejnych terminach
poinformujemy wkrótce
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90