Radio Pryzmat

Finał Konkursu Antycznego

A-
A+

Finał Konkursu Antycznego

Podsumowanie konkursu wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej” oraz V wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mity greckie – opowieści lasów i łąk"

Za nami XVIII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”oraz V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „Mity greckie – opowieści lasów i łąk” W tegorocznym konkursie wiedzy wzięło udział 498 uczestników z trzech grup wiekowych. Na konkurs plastyczny spłynęło łącznie ponad 100 różnych prac. Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział w tegorocznej edycji wyrażając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.


Serdecznie zapraszamy laureatów XVIII wojewódzkiego konkursu wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej” oraz V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „Mity greckie – opowieści lasów i łąk”, na uroczystość rozdania nagród, która odbędzie się 20 maja 2024 r. o godz. 11.00 w budynku Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie przy ul. Wietora 13. Galę poprzedzi wernisaż prac laureatów V wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mity greckie – opowieści lasów i łąk”. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności lub zgłoszenie nieobecności drogą elektroniczną na adres mailowy: konkursantyczny@onet.pl (konkurs wiedzy) oraz agawozowicz@gmail.com (konkurs plastyczny).

Wystawa podsumowująca V Wojewódzki Konkurs Plastyczny: „Mity greckie – opowieści lasów i łąk” czynna będzie podczas wernisażu dnia 20 maja oraz od czwartku 23.05.2024 do piątku 31.05.2024.

Laureaci Konkursu Wiedzy: „W kręgu mitów i kultury antycznej

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

Laureaci:

I miejsce: Natalia Kasprzyk (XVIII Liceum Ogólnokształcące IM. Jana Kantego w Krakowie) – 88p.
II miejsce: Stanisław Mackiewicz (KSW w Libiązu) – 85 p.
III miejsce: Kacper Mistak (IX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie) – 80,5p.

Wyróżnienia:
Wiktoria Gallager – ( ZSLiT w Wojniczu) – 78,5 p.
Jagoda Chlebda (IV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie) – 76 p.

Klaudia Zabicka – (XI Liceum Ogolnokształcące w Krakowie) – 74,5 p.

Listy gratulacyjne:
Anna Janus (VI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie)
Karolina Kęsek (IV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie)

SZKOŁY PODSTAWOWE (VII – VIII KLASA)

Maksymalna liczba punktów w pytaniach zamkniętych – 75 p.
Maksymalna liczba punktów w zadaniach otwartych (dłuższa wypowiedź) – 20 p.

Laureaci:

I miejsce: Michał Socha (Szkoła Podstawowa nr 126 w Krakowie) – 81,5 p.
II miejsce: Hanna Król (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) – 80 p.
III miejsce: Zofia Noworyta (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) –
78 p.)

Wyróżnienia:

Franciszek Kania – (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) – 76 p.
Aleksandra Marnik – (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie) 73 p.
Barbara Mikłas (Szkoła Podstawowa KSW w Libiążu) – 73 p.
Mikołaj Sądur (Szkoła Podstawowa nr 126 w Krakowie) – 70 p.
Listy gratulacyjne:

Julia Libelt (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie)
Maria Madurska (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli)
Milena Flaga (Szkoła Podstawowa nr 126 w Krakowie)
Helena Kukla (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli
Franciszek Kleszcz (Szkoła Podstawowa KSW w Libiążu)
Zofia Szybowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach)

SZKOŁY PODSTAWOWE (KLASA V-VI)

Maksymalna liczba punktów w pytaniach zamkniętych – 41 p.
Maksymalna liczba punktów w zadaniach otwartych (dłuższa wypowiedź) – 46 p.

Laureaci

I miejsce: Emilia Staśko (Szkoła Podstawowa im. Beretty Molli w Krakowie) – 77 p.
II miejsce: Klaudia Kuleta (Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie) –74p.
II miejsce: Adriana Charalampous (Szkoła Podstawowa nr 149 w Krakowie) – 74 p.
III miejsce: Antonina Górecka (Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie) – 72 p.

Wyróżnienia:

Roksana Charalampous – (Szkoła Podstawowa nr 149 w Krakowie) – 69 p.
Faustyna Nowak - (Szkoła Podstawowa w Czułowie) – 69 p.
Lena Łabędzka - (Szkoła Podstawowa nr 126 w Krakowie) – 69 p.
Zuzanna Szczygielska - (Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie) – 68 p.
Mateusz Sozański - (Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie) – 67 p.
Jagoda Stelmachowska - (Szkoła Podstawowa nr 126 w Krakowie) – 66 p.
Mateusz Dudek - (Szkoła Podstawowa nr 149 w Krakowie) – 65 p.
Aleksander Chwaja - (Szkoła Podstawowa w Mnikowie) – 65 p.
Listy gratulacyjne:
Łucja Zabłocka (Szkoła Podstawowa nr 149 w Krakowie)
Alicja Miler (Szkoła Podstawowa nr 126 w Krakowie)
Antoni Kowalczyk (Szkoła Podstawowa nr 35 w Krakowie)
Antonina Latała (Szkoła Podstawowa nr 39 w Krakowie)
Olesandra Yepifanova (Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie)
Liliana Swolkień (Szkoła Podstawowa nr 126 w Krakowie)

 

Laureaci V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „Mity greckie – opowieści lasów i łąk”:

Kategoria 6 -9 lat
Karolina Cieżak, l.6,5 – I nagroda
Iga Socała, l.7 – II nagroda
Martyna Młynarczyk, l.9 – III nagroda
Wyróżnienia:
Helena Góra, l.6,5
Julian Majka, l.7

Zuzanna Matyszkowicz, l.7
Eliza Majka – l.8
Oliwia Stępień, l.8
Nina Janicka, l.9

Kategoria 10-14 lat
Maja Pytel, l.14 – I nagroda
Idalia Leń, l.12 – II nagroda
Mateusz Łyczek, l.13 – III nagroda
Julia Dąbrowska, l.14 – III nagroda
Ewa Bialic, l.11 – III nagroda
Wyróżnienia:
Antonina Król, l.14
Alicja Chmiel, l.10
Szymon Bogucki
Maja Folfasińska, l.14

Kategoria 15-19 lat
Ida Kocot, l. 18 – I nagroda
Olga Krzyworzeka, l.16 – II nagroda
Iga Jaroszewska, l. 16 – III nagroda
Katarzyna Przeniosło, l.17 – III nagroda
Anna Ziewacz ,l. 18 – III nagroda
Wyrożnienia:
Zuzanna Zbroja, l.17
Julia Krzewińska, l.16
Renata Staniul