Radio Pryzmat

IV Festiwal Inicjatyw Twórczych dzieci i młodzieży Akcja - Kreacja

A-
A+

IV Festiwal Inicjatyw Twórczych dzieci i młodzieży Akcja - Kreacja

Już po raz czwarty SCKM zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Festiwalu Akcja - Kreacja

  Już po raz czwarty Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Festiwalu Akcja - Kreacja, którego ideą jest angażowanie młodych ludzi do twórczego podejmowania ważnych i aktualnych tematów, takich jak np. zdrowy styl życia, rozwój  technologii i jego społeczne skutki, moda w kontekście wizerunku i wyrażania tożsamości, miasto i nasze otoczenie. W tym roku jeszcze bardziej podwyższamy poprzeczkę zapraszając do zmierzenia się z wybitną osobowością ubiegłego wieku, jaką był  Witkacy.

Niewielu jest w polskiej sztuce tak wszechstronnych i tak wymykających się jednoznacznej ocenie artystów. Witkacy ma wiele twarzy, znacznie więcej niż na słynnej fotografii "Autoportret pięciokrotny". Malarz, rysownik, powieściopisarz, dramaturg, teoretyk sztuki, filozof, fotografik, ale też zgrywus, dziwak, ekscentryk, prześmiewca. Postać dla jednych groteskowa, dla innych głęboko tragiczna. Człowiek, u którego zatarła się granica między życiem a sztuką. Choć od śmierci Witkacego minęło już 80 lat jego osoba i twórczość wciąż zachwycają i inspirują. Zapraszamy Was do wspólnego projektu! Odkryjcie na nowo tego wszechstronnego twórcę i pokażcie światu swoją wizję!

W tym semestrze SCKM zaplanowało mnóstwo wydarzeń, takich jak warsztaty, wystawy, pokazy oraz inne spotkania twórcze.
W związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną festiwal zostaje przedłużony na kolejny rok szkolny. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.  Jednocześnie zapraszamy zainteresowane osoby na warsztaty online: "Firma portretowa" online – warsztaty plastyczne i z animacji poklatkowej. 

Prowadzenie Beata Milligan, Sylwia Szczepańska-Horoszko
Kontakt: warsztaty.sckm@gmail.com 
Terminy do uzgodnienia

 

Prowadzenie
Beata Miligan
Sylwia
Szczepańska-Horoszko

  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
 

Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl

 

Szczegóły
beata.milligan@gmail.com
festiwal.akcja.kreacja@
gmail.com

 

Filmy inspirowane twórczością Witkacego

Polecamy