Radio Pryzmat

Kraków! – po prostu

A-
A+

Kraków! – po prostu

Wystawa tematyczna poświęcona naszemu miastu, jego historii, zabytkom i historycznym pamiątkom.

  Tak się składa, że ostatnia wystawa w roku szkolnym 2020/21 jest jednocześnie prezentacją towarzyszącą majowym obchodom "Święta Rodziny Krakowskiej" Ekspozycja zatytułowana: „Kraków! – po prostu” jest wystawą tematyczną poświęconą naszemu miastu, jego historii, zabytkom i historycznym pamiątkom. Biorą w niej udział uczestnicy naszych zajęć plastycznych oraz uczniowie z okolicznych szkół i ośrodków pozaszkolnych.

Przekrój wiekowy jest bardzo szeroki od najmłodszych 6-latków aż do młodzieży licealnej. Ekspozycja zaskakuje różnorodnością ujęcia tematów, mnogością technik i sposobów kreacji. W zależności od wieku, wiedzy i doświadczenia młodzi artyści popisują się swoimi umiejętnościami manualnymi w operowaniu formą, światłem i kolorem, ale przede wszystkim pokazują jak bogata jest ich wyobraźnia i ile możliwości kryje się podczas komponowania tematów. Raz podziwiamy szerokie, wręcz panoramiczne spojrzenia na place, ulice i skwery, innym razem słynne zabytki kadrowane są z bliska, z bezpretensjonalną swobodą.
Młodzi twórcy raz uwagę kierują na pokazanie całej bryły zabytku w jego pełnym kształcie, innym razem wnikliwie obserwują detale i drobne fragmenty architektoniczne. Wszystko to świadczy o ich rzetelnej obserwacji, wielkiej wrażliwości i zaawansowanych możliwościach technicznych. Na szczególną uwagę zasługują widoki uliczek i zaułków Kazimierza; te tematy można traktować jako nostalgiczną próbą wskrzeszenia tej dzielnicy w jej dawnym kształcie z ich dawnymi mieszkańcami.

Zapraszamy i zachęcamy zatem do obejrzenia wystawy w Galerii Atelier II przy ul. Dietla 53 lub na odwiedzenia wystawy na naszej wirtualnej stronie.

 

18.05-30.06.2021 r.

 

Galeria Atelier II
ul. Dietla 53, Kraków

  

godz.: 12.00 – 18.00

 

Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

Kraków! – po prostu

Kraków! – po prostu | kategoria wiekowa 6-9 lat

Kraków! – po prostu | kategoria wiekowa 10-13 lat

Kraków! – po prostu | kategoria wiekowa 14-18 lat

Kraków! – po prostu | zdjęcia z wystawy