Radio Pryzmat

Krakowska Noc Tańca

A-
A+

Krakowska Noc Tańca

Zapraszamy wszystkich chętnych na pokaz w ramach Krakowskiej nocy Tańca

PROGRAM WIECZORU:

CZĘŚĆ I

„NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI...”
Koncepcja i reżyseria: Katarzyna Pamuła
Choreografia: Katarzyna Pamuła, Ludmiła Sielańczyk, Dorota Nowak oraz zespół

Miniatury, które zagłębiają się w relacje z drugą osobą jak i przestrzenią nas otaczającą. Fizyczność ze świadomością przestrzeni oraz rytmu łączą się w etiudach tanecznych, gdzie technika klasyczna poprzez neoklasykę, naturalnie przeplata się z kompozycjami współczesnymi poddając widza refleksji o ponadczasowym i uniwersalnym przekazie pracy ciała, bez względu na jego styl, czy technikę.

1. Julia Styrylska – Wariacja Kitri z baletu Don Kichot, muz. L. Minkus, chor. M. Petipa

2. Anna Rubin – Inner flame, chor. Anna Rubin, muz. J.S Bach

3. Cracow Ballet Group – Pas de quatre mouvements, chor. Katarzyna Pamuła, muz. Michael Nyman

4. Anna Igielska, Matylda Kania, Michalina Świątkowska, Oleksandra Utkina – Zdmuchnij świeczkę,
chor. Mel Sielańczyk, muz. Bryce Dessner

5. Laura Basiaga, Attention, chor. Laura Basiaga, muz.Sade

6. Katarzyna Psujek, (...) weszła w moje sny, chor. Katarzyna Psujek, muz. L.U.C

7. Kalina Grelowska, Anna Rubin, Zuzanna Wołek - Pomiędzy, muz. M.Richter

8. Cracow Ballet Group, RE-Invention, chor.Dorota Nowak, muz. Rene Aubry

CZĘŚĆ II

„DLA SIEBIE”
Scenariusz i reżyseria: Zuzanna Wołek

Choreografia: Marta Mück, Zuzanna Wołek i zespół
Tańczą: tancerki Teatru Ciągle w Ruchu
Montaż dźwięku: Wojciech Fularz

Wyobcowanie się, dystansowanie się, izolowanie się od siebie ludzi, tendencyjność nakłaniania do skoncentrowania się na sobie, pogoń za sukcesem, dążenie do samorealizacji... - to znak współczesności. W mediach społecznościowych, zewsząd właściwie, nieustannie trafiamy na hasła w stylu “skup się na SOBIE”, “zadbaj o samego SIEBIE”, “JESTEŚ najważniejszy”, “to TY jesteś panem swojego życia” itp. Te zachęcające hasła, czytane i słuchane codziennie, wnikają do naszej podświadomości powodując, że zaczynamy organizować życie pod siebie i swój komfort. I może nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie pojawiający się często dysonans - zamiast upragnionego szczęścia, kiedy już zaczynamy mieć coraz piękniejsze ciało, większą wiedzę i spokojnego ducha - tracimy relacje z drugim człowiekiem, zatracamy więzi, głębie uczucia. Czy można być prawdziwie sobą, czy można być naprawdę szczęśliwym, kiedy nie mamy z kim podzielić się swoimi emocjami, poza dialogiem, bez relacji? Będąc samemu, tylko dla siebie?

TEATR CIĄGLE W RUCHU

Grupa Repertuarowa działająca w ramach Pracowni Tańca Współczesnego SCKM pod okiem To zespół tancerek, które mają już za sobą doświadczenie sceniczne i pragną pogłębić swoją technikę tańca, rozwijać swój twórczy zmysł, eksperymentować z ruchem, jak również uczestniczyć w pracy nad tworzeniem choreografii.

CRACOW BALLET GROUP 

grupa zrzeszająca krakowskich tancerzy profesjonalnych, założona z inicjatywy Katarzyny Pamuły w 2021 roku. Pomysł stworzenia zespołu, narodził
się z potrzeby wykreowania miejsca, gdzie młodzi, niezależni tancerze mają możliwości doskonalenia techniki tańca zarówno klasycznego jaki i współczesnego, realizacji swoich pomysłów choreograficznych oraz artystycznych. W 2020 roku, grupa wzięła udział w projekcie filmowo - tanecznym w reżyserii Katarzyny Leśniak i choreografii Katarzyny Pamuły, pt. BEYOND, zdobyła 2 miejsce na Międzynarodowych Konfrontacjach Choreograficznych w Kołobrzegu w 2023 roku z choreografią 'Quartet for thirteen' oraz w tej samej etiudzie zaprezentowała się podczas zeszłorocznej Nocy Tańca w Teatrze KTO.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują rezerwacje:

Rezerwacji można dokonać mailowo: sckm.rezerwacja@gmail.com.

Zgłoszenia przyjmowane od 4 czerwca. Liczba miejsc ograniczona

Krakowska Noc Tańca