1 minuta czytania

Księżczniczka i ziarnko grochu

 

To pierwszy spektakl zrealizowany przez młodzież Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży z myślą o najmłodszych odbiorcach kultury.

Przedstawienie, inspirowane bajką Jana Brzechwy „Księżniczka na ziarnku grochu”, opowiada znaną historię w przewrotny i pełen humoru sposób. W kolorowym świecie Zamku Sukcesu wszystko wygląda jak w bajce, jednak pod powierzchnią kryje się coś więcej. Spektakl subtelnie pokazuje, że bycie księżniczką nie zawsze oznacza to, co mogłoby się wydawać. W tej opowieści nawet królewskie zasady okazują się momentami dziwne i nie do końca sprawiedliwe, a miłość nie jest jedynie prostym rozwiązaniem wszystkich problemów.

To ciekawa i momentami zabawna historia, która zachęca dzieci do spojrzenia na znaną bajkę z zupełnie innej perspektywy.

Reżyseria: Dominik Setlak
Wystąpiła Grupa Teatralna „Szczupak” w składzie:

Irina Czarnowa, Jagoda Szatan, Julia Kurzawa, Kaja Kornajew, Krzysztof Kacyrz, Lilianna Jarzębińska, Natalia Lucinkiewicz, Patrycja Raj, Pola Madej, Tosiek Karnia

Gościnnie: Franek Gurgul

Scenografia: Gloria Janikowska

 

  • Premiera: 31.05.2026 r., godz. 14:00
  • Miejsce: scena SCKM, ul. Wietora 15, Kraków

 

Projekty Repertuar sceny
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe