Radio Pryzmat

Książkoluby II - Godziny Rodziny

A-
A+

Książkoluby II - Godziny Rodziny

spotkanie, warsztaty, książki!

  Zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie autorskie z cyklu „Książkoluby” z autorkami książki „Kraków. Smoczy przewodnik dla dzieci” Łucją Malec-Kornajew i Pauliną Jurkowską-Pudełko.

W niedzielę 28 listopada zapraszamy na Godziny Rodziny i „Książkoluby”. Tym razem spotkanie autorskie i warsztaty z Łucją Malec-Kornajew i Pauliną Jurkowską-Pudełko autorkami Smoczego Przewodnika po Krakowie dla dzieci. Spotkanie autorskie wokół książki „Kraków. Smoczy przewodnik dla dzieci” połączone z twórczymi warsztatami dla rodzin. Będą zagadki, działania plastyczne i kreatywne myślenie.

Prowadzenie: autorki - Łucja Malec-Kornajew i Paulina Jurkowska-Pudełko

Warsztaty plastyczno-tropicielskie: Tu żyją smoki!

Kiedyś świat był płaski jak stół, miał krawędzie i niezbadane lądy. Co? Nie wierzysz? Mówisz, że to niemożliwe, bo ziemia jest okrągła? No cóż, mów tak dalej. A ja wiem, że jeszcze 500 lat temu na samych krańcach świata żyły prawdziwe smoki. Łaziły po brzegach świata i były piękno-straszne. Między smokami zaś uwijały się tam najróżniejsze przedziwne stwory.

Na warsztatach cofamy się w czasie i przygotujemy wyprawę do tajemniczego miasta Karako  [K(a)rākō ]*. Jak ono mogło wyglądać? Kto w nim mieszkał? Jakie tajemnicze stwory w nim się kryły?

Poznamy niezwykły XV-wieczny atlas świata "Liber Chronicarum" ("Kronikę świata") oraz średniowiczną Mappa Mundi z Hereford i inspirując się nimi wyrysujemy mapę naszego własnego nieznanego lądu - dziwnego Karako. Spakujemy też bagaże na podróż, a jeśli starczy nam odwagi - powołamy do życia własne stwory z końca świata.


* K(a)rākō - tak nazwał Kraków podróżnik Ibrahim ibn Jakub (X w.), pierwszy człowiek w historii, który zapisał nazwę naszego miasta.

INFORMACJA DLA RODZICÓW  i WYCHOWAWCÓW: prosimy nie zdradzać Dzieciom co znaczy nazwa Karako, bo zepsujemy im tym samym zabawę ;)))

Cykl „Książkoluby” wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. A ponieważ przykład idzie z góry, a jabłko pada niedaleko od jabłoni, wiemy, że dobre zwyczaje najlepiej zaszczepia się od najmłodszych lat – w rodzinie. Dlatego to takie ważne Godziny Rodziny!

Organizatorzy: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie oraz Rada Dzielnicy I Stare Miasto

Zapisy: godzinyrodziny@gmail.com
Prosimy o podanie ilości osób (dzieci i dorosłych). Osoby zapisane dostaną email zwrotny z potwierdzeniem rezerwacji. Ilość miejsc ograniczona.
Czas trwania: 60 minut

  28 listopada 2021 r.
godz. 11.00 - 13.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp wolny
po wcześniejszej
rezerwacji
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl

Szczegóły oraz zapisy
godzinyrodziny@gmail.com