Radio Pryzmat

Książkoluby III - Godziny Rodziny

A-
A+

Książkoluby III - Godziny Rodziny

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Rusinkiem

 

Zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie autorskie z cyklu „Książkoluby” z Michałem Rusinkiem.

„Książkoluby” to cykl spotkań z ciekawymi autorami książek dla dzieci i dorosłych, podczas których twórczość literacka autorów będzie punktem wyjścia do rozmowy na temat czytelnictwa, wzajemnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto czytać i co czytać?

Michał Rusinek – wykładowca, tłumacz, pisarz, poeta, były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Pracuje jako profesor w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i prowadzi Fundację Wisławy Szymborskiej. Przetłumaczył m.in. wszystkie wiersze dla dzieci A. A. Milne’a, powieść Piotruś Pan i Wendy J. E. Barriego, serię komiksów o Fistaszkach Charlesa Schulza i kilka książek o Misiu Paddingtonie Michaela Bonda, a także libretta dwóch musicali. Autor tekstów piosenek, m.in. Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Anny Marii Jopek. Napisał libretto musicalu dla dzieci Przygody Arka Noego, z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Autor książek dla dzieci. Książka Wierszyki domowe zdobyła tytuł Książka Roku 2012 Polskiej Sekcji IBBY oraz została wpisana na prestiżową listę Białych Kruków – White Ravens 2013.

Spotkanie poprowadzi Karolina Rehorowska

Spośród uczestników Książkolubów zostaną wylosowane nagrody książkowe z autografem naszego gościa.

Cykl „Książkoluby” wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. A ponieważ przykład idzie z góry, a jabłko pada niedaleko od jabłoni, wiemy, że dobre zwyczaje najlepiej zaszczepia się od najmłodszych lat – w rodzinie. Dlatego to takie ważne Godziny Rodziny!

Organizatorzy: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie oraz Rada Dzielnicy I Stare Miasto

Zapisy: godzinyrodziny@gmail.com
Prosimy o podanie ilości osób (dzieci i dorosłych). Osoby zapisane dostaną email zwrotny z potwierdzeniem rezerwacji. Ilość miejsc ograniczona.
Czas trwania: 60 minut

Rysunek wykonali Filip Belniak i Filip Mytnik z Pracowni Animacji Poklatkowej Beaty Milligan i Sylwii Szczepańskiej-Horoszko.

 

  12 grudnia 2021 r.
godz. 12.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp wolny
po wcześniejszej
rezerwacji
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl

Szczegóły oraz zapisy
godzinyrodziny@gmail.com