Radio Pryzmat

Księżniczki, wróżki i syrenki Alicji Grzesiak

A-
A+

Księżniczki, wróżki i syrenki Alicji Grzesiak

Tegoroczną działalność w Galerii Atelier II przy ul. Dietla inaugurujemy wystawą Alicji Grzesiak

  Jej prace plastyczne ujawniają zdecydowaną osobowość twórczą. Żywe, dynamiczne kolory są wypełnieniem dla starannie przemyślanego rysunku. Tematyka tych prac w centrum stawia postać młodej dziewczyny inspirowanej rysunkiem komiksowym, wyglądem lalek lub ujęć bajkowych. Piszę dziewczyny, bowiem bohaterka zdaje się być tą samą osobą rysowaną przez Alicję w różnych kreacjach i stylizacjach.

Alicja pokazuje w swoich pracach spójny styl rysunkowy i kolorystyczny. Widzimy charakterystyczne dla autorki elementy graficzne jak: długie włosy, fantazyjne fryzury, oczy o niezwykłym wyrazie i rozbudowane w formie stroje. Mogą to być projekty żurnalowe lub modele lalek. Dopełnieniem tego charakterystycznego i bardzo osobistego świata wyobraźni są figury fantastyczne, Takiej jak: syreny, wróżki lub elfy o bogatej, ale podobnej do sylwetek dziewczyn szacie graficznej.

Jest zatem świat spójny, na poły baśniowy, bardzo kolorowy, w którym panuje pogoda podparta jakimś sowizdrzalskim, zawadiackim tonem. Ileż trzeba mieć wrażliwości i fantazji by tworzyć takie rysunki? Tego nie wiemy. To wie Alicja. Nam pozostaje tylko przyglądać się jej dziełom i szukać w nich tego, co brakuje w naszym życiu czyli: feerii barw, nieskrępowanej fantazji, niepopadania w rutynę dnia powszedniego, bo Alicja jest jedyna w swoim rodzaju, jest osobą, którą trzeba kochać i pozwolić jej tworzyć bez jakichkolwiek ograniczeń. Wtedy poznamy jej świat i wtedy, być może, nasz świat będzie piękniejszy, lepszy i bardziej kolorowy.

  12 września2019 r.
godz. 17.00
  SCKM
ul. Dietla 53, Kraków
  Wernisaż
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
Księżniczki, wróżki i syrenki Alicji Grzesiak

Prace Alicji Grzesiak