Nos do interesów
Nos do interesów
"Nos do interesów" to spektakl utrzymany w formie cyrkowej zabawy
Drodzy Mieszkańcy i Drogie Mieszkanki krakowskiego Kazimierza i Stradomia! I Wy wszyscy, którzy czujecie się w jakikolwiek sposób związani z tym obszarem! Jako AMBASADOR REWITALIZACJI PODOBSZARU KAZIMIERZ- STRADOM wraz z Miastem Kraków i naszym partnerem Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, serdecznie zapraszamy na spektakle, które zagramy na podwórkach. |
"Nos do interesów" to tzw. historia od pucybuta do milionera. Spektakl utrzymany jest w formie cyrkowej zabawy. Wprowadza najmłodszą widownię w tajniki ekonomii i objaśnia słowa jak "spółka", "konkurencja" czy "innowacja". Po spektaklu odbędą się krótkie warsztaty stepowania, języka migowego i cyrkowe oraz quiz w temacie REWITALIZACJI.
Na widowni zasiądą uczniowie i uczennice dwóch znajdujących się po sąsiedzku szkół podstawowych: 22 i 160.
Premiera spektaklu odbyła się w sierpniu 2023 w Gdowie, w ramach współpracy z Fundacją Plenerownia. Spektakl był również prezentowany w ramach Krakowskiej Nocy Teatrów w 2024 r.
Kim jest Ambasador Rewitalizacji?
To organizacja pozarządowa, która pełni rolę w „odczarowywaniu” procesu rewitalizacji oraz propagowaniu działań edukacyjnych w kontekście rewitalizacji, organizacji działań i wydarzeń sąsiedzkich. Rewitalizacja to różnego rodzaju działania – społeczne, gospodarcze, środowiskowe, przestrzenne, ukierunkowane na poprawę warunków życia, przebywania i pracy na danym obszarze, ale także inwestycje i przebudowy, większe i mniejsze działania. Proces rewitalizacji jest prowadzony przy aktywnym udziale interesariuszy rewitalizacji.
Do zadań Ambasadora należy: animowanie lokalnych działań rewitalizacyjnych; prowadzenie działań koncentrujących się na społeczności lokalnej, działania wpływające na stopniowe obudowywanie/budowanie więzi sąsiedzkich i integrowanie wspólnot lokalnych; współpraca z innymi organizacjami, grupami nieformalnymi i liderami lokalnym; realizowanie działań mających na celu wyłonienie nowych liderów, ale także zachęcanie interesariuszy do aktywności obywatelskiej na rzecz swojej małej ojczyzny; tworzenie warunków do dobrej współpracy między wszystkimi aktorami procesu rewitalizacji; wsparcie przy realizacji oddolnych działań zainicjowanych przez mieszkańców, np.: realizację wydarzeń, kreowanie miejsc spotkań; sieciowanie interesariuszy rewitalizacji, w tym innych organizacji pozarządowych z Urzędem Miasta Krakowa.
12 września 2024 r. godz. 11.00 |
|
Ogród SCKM ul. Wietora 15, Kraków |
|
Wstęp wolny | |
Kontakt tel.: +48 12 430 50 90 |
|