Radio Pryzmat

Otwarte Warsztaty Teatralne

A-
A+

Otwarte Warsztaty Teatralne

WARSZTATY ODWOŁANE

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na Otwarte Warsztaty Teatralne. Zapraszamy wszystkich tych, którzy już rozpoczęli swoją przygodę z teatrem, jak i tych, którzy są na początku tej drogi. Spotkania są wprowadzeniem do regualrnej pracy warsztatowej i punktem wyjścia do stworzenia grupy teatralnej.
Wiek uczestników: 13-16 lat

Krok pierwszy: praca z ciałem - spotkanie 4 kwietnia
Ciało to narzędzie pracy aktora. Im bardziej mam sprawne, zwarte, zdyscyplinowane ciało, tym więcej mogę osiągnąć na scenie. Zatem na warsztatach nie zabraknie rozgrzewki, pracy z przestrzenią ale też z drugą osobą. Będziemy wspólnie zastanawiać się kiedy ciało na scenie mówi prawdę a kiedy kłamie, kiedy jest obecne i pomaga w tworzeniu postaci a kiedy czujemy że jesteśmy "zagipsowani". Nasze ciało potraktujemy jak instrument, którym można zagrać i emocję i pojęcie i metaforę. Będziemy dużo się ruszać dlatego przynieście wygodny strój.

Krok drugi: praca z głosem - spotkanie 9 maja
Krok trzeci: elementarne zadania aktorskie - spotkanie 6 czerwca

Prowadzenie: Aleksandra Barczyk - absolwentka teatrologii UJ i APT w Gardzienicach, instruktor teatralny i pedagog cyrku. Aktorka Teatru Mist (2009-2011). Od 13 lat z pasją prowadzi grupę teatralną Zatrzymać Obrotówkę. Laureatka nagród Prezydenta Krakowa (2009, 2016) i Ministra Edukacji (2018). Od 2015 roku prowadzi warsztaty teatralne w ramach programu "Lato w Teatrze". Na co dzień związana ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.

 

4 kwietnia 2020 r.
9 maja 2020 r.
6 czerwca 2020 r.
godz. 14.00 - 15.30

  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp wolny
  Zapisy
olabe@gazeta.pl
tel.: +48 12 430 50 90
 

Prowadzenie:
Aleksandra Barczyk