Radio Pryzmat

Patronki i Patroni krakowskich ulic

A-
A+

Patronki i Patroni krakowskich ulic

Poznaj historię Krakowa i weź udział w konkursie. Konkurs trwa do 29.10.2021

  W Krakowie jest prawie 3 tys. nazw ulic, alei, placów, skwerów, osiedli i obiektów inżynieryjnych. Nazwy mniej więcej 2/3 z nich honorują osoby lub ważne wydarzenia. Decyzję o nazwie podejmowane są przez Radę Miasta Krakowa i mają na celu upamiętnienie postaci ze względu na ich zasługi dla Krakowa i Polski. Niestety, większość z nich jest dla nas zupełnie anonimowa.

Aby to zmienić Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony wspólnie z Biblioteką Kraków, Młodzieżowym Domem Kultury przy al. 29 Listopada 102 oraz Kancelarią Rady Miasta Krakowa już po raz dziewiąty zaprasza dzieci i młodzież z terenu całego miasta do udziału w konkursie plastycznym „Patronki i Patroni krakowskich ulic” i zachęca do bliższego poznania osiągnięć i biografii Pań, które na co dzień patronują ulicom naszego miasta.

Celem konkursu jest poznanie i zaprezentowanie wybranych przez uczestników konkursu patronów ulic w formie plastycznej
– rysunku lub lapbooka, czyli interaktywnej planszy tematycznej z zamieszczonymi informacjami, które są uporządkowane i przedstawiane wg pomysłu i inwencji autora
- w formie fotomontażu tradycyjnego (przy pomocy kleju i nożyczek)
- cyfrowej (w programie graficznym) obrazującym temat konkursu, wykonany w formacie A4 z fragmentów własnych zdjęć.

Konkurs będzie przebiegał w czterech kategoriach wiekowych – klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8, a także uczniów w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat. Uczestnikami mogą być uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, szkół średnich, placówek oświatowych lub instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Krakowa.

Konkurs trwa do 29 października 2021 r., szczegóły i formularz zgłoszeniowy zostały zawarte w regulaminie.

Regulamin i Karta Zgłoszenia do Konkursu 

Kontakt
Mateusz Drożdż
Zastępca Dyrektora
KANCELARIA RADY MIASTA KRAKOWA

+48 12 616 15 81
mateusz.drozdz@um.krakow.pl