Radio Pryzmat

POłączONE - Studio Tańca OFFicyna

A-
A+

POłączONE - Studio Tańca OFFicyna

  Zespól Studia Tańca „Officyna” serdecznie zaprasza na spektakl „POłączONE”.

Jak odnaleźć się w społeczeństwie pełnym sztucznie napędzanej rywalizacji? Jak stworzyć relację w świecie ciągłej presji? Jak wpłynąć na rzeczywistość tworzoną przez grupę? Gdzie kończy się "MY", a zaczynam "JA"?

Spektakl powstał w oparciu o emocje towarzyszce relacjom kobiet. Skupia się na temacie wzajemnego postrzegania kobiet przez kobiety w społeczeństwie, nakreśla problem sztucznie napędzanej rywalizacji i presji grupy wywieranej na jednostkę. W spektaklu widzimy dwie kobiety chcące wyrwać się ze spójnego, wyidealizowanego społeczeństwa. Nie wiemy czy są to dwie osoby, czy dwa oblicza jednej. Czy pod presją grupy są/ jest w stanie podążać za własnym głosem? Może presja jest tak duża, że nie jest/ są w stanie walczyć o swoje przekonania?

Zespół powstał w październiku w 2019 roku w Studio Tańca „Officyna” w Krakowie.

Choreografia: Sebastian Szul - Tancerz, instruktor, choreograf. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, magister Choreografii i Techniki Tańca. Ukończył dwuletnie Studium Pedagogiczne na tym samym wydziale. Laureat I miejsca na ogólnoświatowych zawodach Dance World Cup w kategorii Solo Contemporary. Juror przeglądów tanecznych w Polsce. Były tancerz Baletu Dworskiego Cracovia Danza.

Występują: Maja Longawa, Ula Grzeszczuk, Weronika Celniak, Ola Grabka, Eliza Robel, Barbara Król, Oliwia Tylek, Ola Wyjatek, Julia Chmiela, Jagoda Pilch, Zosia Saługa, Magdalena Mżyk

  25 czerwca 2022 r.
godz. 19.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Bilety: 35 zł
wymagana wcześniejsza
rezerwacji
  Rezerwacja
officynastudio@gmail.com