Radio Pryzmat

Przyszłość się rodzi

A-
A+

Przyszłość się rodzi

  14-go maja na Scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży mieliśmy okazję obejrzeć perfomance ukraińskiej grupy "Future is In Our Hands" zatytułowany "Przyszłość się rodzi".

O zespole:

Nazywamy się "Future is In Our Hands" (FIOH). Działamy we współpracy z ukraińską fundacją "Jedność".

Jesteśmy zespołem 6 młodych ludzi marzycieli. Połowa z nas jest studentami UEK-u, a druga połowa – UJ.

Poza studiowaniem zajmujemy się aktywną działalnością społeczną: organizowaniem konferencji, wykładów, koncertów młodych wykonawców, działaniami teatralnymi i różnymi spotkaniami twórczymi, edukacyjnymi i terapeutycznymi. Naszym celem jest aktywizacja i zainspirowanie młodego pokolenia do działania.

 
O performansie:

Dwa miesiące temu członkowi FIOH Darii urodziło się pragnienie i pomysł stworzenia performansu, następnie nawiązaliśmy współpracę z dwudziestoma młodymi ukraińskimi artystami. Celem występu teatralnego jest wspólne przeżycie i przekształcenie bólu, z którym żyje każdy Ukrainiec, w subtelną nić nadziei i wiary w szczęśliwą przyszłość.

Tak powstał performans "Przyszłość się rodzi".

Pod tym kątem, nasz perfomance jest ważny również dla polskiego społeczeństwa. Żeby Ukraińcy mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa polskiego, to powinni otworzyć się – przez przeżywanie trudnych uczuć. My jesteśmy taką możliwością.

Naszym celem nie jest zarabianie pieniędzy, jedynie chcemy dać światło nadziei większej liczbie osób.

Krótki film o performansie "Przyszłość się rodzi" jest dostępny pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=5lLGQu60AV8

  14 maja 2023
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków