Radio Pryzmat

"Rowerek" - spektakl dokumentalny

A-
A+

"Rowerek" - spektakl dokumentalny

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę

  Każda staruszka była kiedyś dziewczynką. Na podwórku grała w piekło–niebo, robiła ciastka z mąki kartoflanej, miała (albo i nie): swój niebieski rowerek, szmacianą lalkę i… rodziców. Przez całe życie nie potrafiła rozstać się ani z rowerkiem, ani z lalką… ani z rodzicami. Po latach dziewczynka wyrosła na… staruszkę. Jak dzieciństwo wpływa na nasze życie? Kiedy daje siłę, a kiedy ją odbiera?

Spektakl został zrealizowany w technice verbatim i jest efektem kilkumiesięcznej pracy w ramach Kursu Reżyserii Dokumentalnej w Teatrze na faktach działającym przy Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. Jako czytanie performatywne został zaprezentowany podczas Festiwalu Paragraf/Artykuł w czerwcu 2021 we Wrocławiu. Premiera spektaklu odbyła się w 10 kwietnia 2022 r.

Scenariusz i reżyseria: Ola Barczyk
Światło/dźwięk: Janusz Świętoń/ Wojciech Fularz/Krzysztof Hosaja
Występują: Arletta Szewczyk, Marta Riess, Kornelia Kuśmider
Muzyka: Piotr Niedziałek, Cambridge University Musical Society Chorus/ Choir of King's College, Cambridge/ New Philharmonia Orchestra/ Sir Philip Ledger, Sex Pistols

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę o przemijaniu i samotności oraz o tym jak zadbać o siebie i bliskich w tej sytuacji. W spotkaniu weźmie udział Ewa Ciuła - terapeutka w DPS im. św. Brata Alberta w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszy wystawa portretów mieszkańców krakowskich domów pomocy społecznej, autorstwa Sebastiana Włodka i Marty Riess pt. „Jesteśmy”

  23 kwietnie 2023 r.
godz. 20.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Bilety: 35 zł
  Kontakt:
wszyscyobecni.pl

tel.: +48 12 430 50 90