Radio Pryzmat

Rozmawiajmy wierszami - konkurs

A-
A+

Rozmawiajmy wierszami - konkurs

WYNIKI KONKURSU

  Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i Rada Dzielnicy I Kraków – Stare Miasto serdecznie zapraszają do udziału w wojewódzkim konkursie recytatorsko-wokalnym „Rozmawiajmy Wierszami”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Naszą ideą jest, aby Uczestnicy konkursu poprzez prezentację wybranego (dowolnego) utworu poetyckiego (forma: recytacja lub piosenka poetycka) opowiedzieli o sobie o tym, co je interesuje, co jest dla nich ważne. Poprzez ekspresję sceniczną odmalowali swój prawdziwy portret.

Przedstawiamy werdykt wojewódzkiego konkursu recytatorsko-wokalnego „Rozmawiajmy wierszami”, który odbył się 17 grudnia 2020 r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.
Jury w składzie: Ewa Różańska – przewodnicząca, Ewa Niewdana-Hady, Aleksandra Barczyk, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe:

 • Grand Prix dla Alicji Miśkowiec i Jana Hliwy
 • Grupa młodsza (kl. I-IV): I nagroda dla Alicji Miśkowiec, II nagroda dla Nadii Kunz, Wyróżnienie dla Bianki Kurczab
 • Grupa starsza (kl. V-VIII): I nagroda ex aequo dla Justyny Guły i Lilii Jarzębińskiej, II nagroda dla Łucji Pachacz, III nagroda dla Julity Banaś
 • Wyróżnienia w kategorii recytacja dla: Anny Piotrowskiej, Pauliny Stępień, Bartłomieja Paduchowskiego, Serafiny Kunz
 • W kategorii piosenka: II nagroda dla Kai Kornajew, Wyróżnienie dla Anny Kowalczyk.

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane zostały przez Radę Dzielnicy I Stare Miasto.
Nagrody oraz dyplomy będą do odebrania od 5 stycznia 2021 w SCKM, ul. Wietora 15, I piętro, pok. 31.


Szanowni Państwo,
wielkimi krokami zbliża się termin konkursu recytatorsko-wokalnego „Rozmawiajmy Wierszami”. SCKM nadal pracuje, prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży, gdyż mamy być dla nich wsparciem. Wychodząc jednak naprzeciw trudnej sytuacji pandemicznej, zwracamy się do Państwa z propozycją wysłania nagrań z występów dzieci – takie rozwiązanie będzie dla Państwa udogodnieniem, a przede wszystkim - bezpieczną formą udziału w konkursie.
Bardzo prosimy również o przekazanie informacji o konkursie bezpośrednio dzieciom i ich rodzicom – zdajemy sobie bowiem sprawę, że przygotowanie uczestników online może być w tym czasie dla Państwa kłopotliwe. Dla zainteresowanych Dzieci zaś – udział w konkursie może być odskocznią od rutyny. Tym bardziej, że czekają na nie naprawdę interesujące nagrody rzeczowe!

 

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń: 13.12.2020 r. Prosimy o nadsyłanie nagrań na adres sckm.krakow@gmail.com

17 grudnia jury na podstawie nadesanych nagrań wybierze zwycięzców konkursu o czym poinformujemy na stronie oraz profilu FB.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania: Regulamin | Karta

W czasie, kiedy dialog staje się coraz trudniejszy i napotyka na przeszkody również natury fizycznej – zapraszamy do rozmowy wierszami. Stąd nasza idea, aby Uczestnicy konkursu poprzez prezentację wybranego utworu poetyckiego opowiedzieli o sobie. O tym, co ich interesuje, co jest dla nich ważne. Poprzez ekspresję sceniczną odmalowali swój prawdziwy portret.

Tytuł konkursu „Rozmawiajmy wierszami” został zapożyczony ze znakomitego projektu i za przyzwoleniem jego pomysłodawcy Pana Szczęsnego Wrońskiego. Dotyczył on poetyckiej wymiany myśli zawartej w twórczości młodych autorów wierszy. Wydaje nam się, że najcelniej oddaje on ideę naszego konkursu, w którym chcemy, żeby nasi młodzi recytatorzy wybierali takie wiersze, które są im bliskie, które wyrażają ich samych i ich prawdziwe emocje.

Warunki uczestnictwa:

 • uczestnikami konkursu są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych,
 • konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII,
 • do konkursu uczestników zgłaszają nauczyciele i instruktorzy. Szkołę lub placówkę może reprezentować maksymalnie pięć osób,
 • karty zgłoszenia uczestników należy przesłać do dnia 13.12. 2020 r. na adres e-mail sckm.krakow@gmail.com.

Uczestnicy wykonujący piosenkę mogą udostępnić nagranie:

 • solo
 • z akompaniamentem własnej sekcji rytmicznej
 • z akompaniamentem audio w formacie wave lub mp3 – w związku z zagrożeniem epidemicznym prosimy o przesłanie pliku opisanego imieniem i nazwiskiem wraz z podaniem tytułu utworu na adres e-mail sckm.krakow@gmail.com.

O zakwalifikowaniu do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń. Kandydaci zostaną powiadomieni e-mailem, a lista uczestników zostanie umieszczona na stronie internetowej www.sckm.krakow.pl oraz na Facebooku na profilu Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży.

Uwagi:
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo fotografowania oraz rejestracji prezentacji, informacji na temat konkursu udzielają: Agnieszka Perc i Joanna Miczałowska,
tel.: 12 430 50 90, e-mail: sckm.krakow@gmail.com.

Organizatorem Konkursu jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i Rada Dzielnicy I Kraków – Stare Miasto.

  10 grudnia 2020 r.
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp wolny
po wcześniejszej
rezerwacji
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

sckm.krakow@gmail.com