Radio Pryzmat

Spektakl "Bernadetta"

A-
A+

Spektakl "Bernadetta"

Spektakl, o Świętej Bernadecie Soubirous żyjącej w XIX wieku we Francji.

  ,,Bernadetta" to spektakl, o Świętej Bernadetcie Soubirous żyjącej w XIX wieku we Francji.
Losy Bernadetty przeplatają się z problemami aktorów grających w tym przedstawieniu. Aktorka odtwarzająca tytułową rolę w rzeczywistości również czuje bliskość Pięknej Pani – Matki Boskiej, a nawet ją widzi, co jest powodem kpin i niedowierzania kolegów – aktorów. Ta sytuacja staje się lustrzanym odbiciem traktowania Bernadetty przez mieszkańców Lourdes. Posłużenie się zabiegiem ,,teatru w teatrze" pozwala nam na zinterpretowanie losów Świętej Soubirous, jako powtarzającej się historii również współcześnie.
Scenariusz i reżyseria: Tadeusz Dylawerski
Piosenki, tekst i muzyka: Tomasz Korta
W spektaklu występują osoby niepełnosprawne – podopieczni Fundacji HCPT Polska oraz jej wolontariusze, których celem jest pozyskanie środków na wspólny wyjazd do Lourdes.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację mailowo: pieslakj@gmail.com.
Bilety to cegiełka – sugerowana kwota 30 zł – wrzucona do puszki przed spektaklem.
Całkowity dochód z przedstawienia zostanie przeznaczony na Wielkanocny wyjazd do Lourdes dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.
 
Fundacja HCPT Polska jest częścią międzynarodowej Fundacji HCPT, której siedziba jest w Wielkiej Brytanii. Organizuje ona od 60 lat w okresie Wielkanocy pielgrzymkę chorych i niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z całego świata do Lourdes.
  26 lutego 2023 r.
godz. 19.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp – wolne datki
sugerowana kwota 30 zł
 

Rezerwacja:
pieslakj@gmail.com