Radio Pryzmat

STAND-UP GRUPA DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWA

A-
A+

STAND-UP GRUPA DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWA

Tego jeszcze nie było!!! Tworzymy grupę prześmiewców, dowcipnisiów, złośliwców, ale z wielkim poczuciem humoru!!! Grupę, która ma rozbawić każdą publiczność do łez. Tworzymy dziecięco-młodzieżowy stand-up!!! Poszukujemy młodych, utalentowanych przyszłych stad-uperów w wieku 7-18 lat. Zapraszamy tych, którzy:
  • wiecznie mówią – albo mówią niewiele, ale zawsze celnie,
  • rozbawiają wszystkich dookoła – albo dają się rozbawić do łez,
  • są duszą towarzystwa – albo siedzą w kącie i knują dowcipy,
  • wiecznie komentują rzeczywistość – albo piszą o tym, co obserwują w sposób nieco kąśliwy,
  • bywają ironiczni, ale i refleksyjni,
  • i są młodymi, fajnymi łobuzami.
Stand-up jest formą komediową, która szybko zdobywa popularność w Polsce. Duże zainteresowanie zawdzięcza oparciu występu na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością. Wielkimi wartościami jakie dostrzegają widzowie oraz sami wykonawcy są szczerość, autentyzm i subiektywizm występującego. Tutaj artysta nie wciela się w żadną postać, a na scenie opowiada o swoim życiu, poglądach czy luźnych przemyśleniach. Dzięki temu, publiczność może łatwiej niż w przypadku nierealistycznych kabaretowych skeczy ­ utożsamić się z występującym, dać się rozbawić lub zmusić do przemyśleń. Dla samego komika stand-up jest nieustannym poszukiwaniem siebie. Dowiadywaniem się „kim tak naprawdę jestem”, by móc przekazać to publiczności - nikogo przy tym nie udając. Szczerość okazuje się niezawodna na scenie, a przyznawanie się do swoich słabości i obnażanie swojej najbardziej ludzkiej strony zawsze spotyka się z entuzjastycznym odbiorem widzów. Właśnie dzięki temu, niektórzy odnajdują w stand-upie swoistą formę terapii i pracy nad sobą. Mówiąc o swoich odmiennych doświadczeniach, poglądach, myślach czy kompleksach, dostają w nagrodę szczery śmiech i gratulacje, ale przede wszystkim pewność siebie i akceptację samego siebie. Nie dziwi, że idąc tym tropem stand-uperzy często odchodzą od tematów populistycznych, aby przekazać większą wartość i poruszyć ważniejsze tematy. Dużą zaletą tego gatunku jest fakt, że jest on niezwykle przyjazny dla początkujących artystów i bardzo łatwo jest im zacząć. Już dziś we wszystkich dużych miastach w Polsce organizowane są imprezy, podczas których każdy może poprosić o kilka minut na scenie i sprawdzić swoje możliwości. Twórzcie z nami grupę młodego stand-upu! Spotkania warsztatowe prowadzą Wojtek i Wojtek: Wojciech Dawid Terechowicz - aktor, reżyser, retor, nauczyciel sztuki aktorskiej, śpiewak instruktor dramy stosowanej. Praktykę zawodową prowadzi już od 20 lat.  Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ukończenia szkoły pracował jako aktor lalkarz, aktor dramatyczny, aktor musicalowy, śpiewak klasyczny oraz pedagog. W swojej pracy dydaktycznej zrealizował wiele projektów teatralnych. Teatr Hothaus, którego jest dyrektorem w ciągu ośmiu lat działalności zrealizował ponad 60 premier. Jako pedagog opracowuje własne techniki szkolenia aktora, sprawdzając je na tworzonych przez siebie zespołach aktorskich. To, co wyznacza jego szlaki artystyczne i pedagogiczne, to eksperyment w dziedzinie sztuki scenicznej, dramy i dramaterapii, prowadząc indywidualna praktykę. Autor podręcznika „Mowa lekka, swobodna i wyraźna. Emisja głosu z elementami fonetyki” i pomysłodawca jedynego w Polsce Survivalu Teatralnego. http://hothaus.wixsite.com/wojciechdterechowicz
Wojciech Pięta -­ od 2012 roku zajmuje się stand-upem oraz pozostaje członkiem teatru improwizacji Tubajfor. Wystąpił na scenach każdego z większych miast w Polsce oraz w telewizji w programie Kuby Wojewódzkiego i w Comedy Central Polska. Scenę dzielił m.in. z Abelardem Gizą, Andrzejem Grabowskim, Kacprem Rucińskim, Katarzyną Piasecką oraz przedstawicielami sceny muzycznej, takimi jak Krzysztof Skiba i Ten Typ Mes. Gospodarz krakowskiej sceny Stand-up Stage oraz Stand-up w Bakałarzu. Konferansjer autor kanału w serwisie youtube oraz improwizator sceniczny. Spotkania odbywają się w czwartki przy ul. Dietla 53, w godzinach 18:00-19:30. Tylko 12 miejsc w grupie!!!