Radio Pryzmat

Teatr Bakałarz - Tu nie ma takich ludzi

A-
A+

Teatr Bakałarz - Tu nie ma takich ludzi

Pokazy przedpremierowe i Premiera 7 maja

  — Tu nie ma takich ludzi — powiedział kiedyś przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, odnosząc się do osób homoseksualnych w jego kraju. Ta wypowiedź stała się tytułem naszego spektaklu. Chcąc przybliżyć problem prześladowania osób nieheteronormatywnych, tym razem przygotowaliśmy dramat dokumentalny. W przestrzeni ośrodka terapeutycznego umieściliśmy prawdziwych bohaterów z różnych krajów i różnych czasów. Każdy z nich opowie swoją historię.

Terapie konwersyjne lub reparatywne, jak się je czasami nazywa, nie są głośnym tematem, a wyrządzają wiele szkód w umysłach młodych ludzi. Celem projektu jest pokazanie specyfiki tych instytucji, metod, którymi się posługują, do „nawracania na właściwą orientację seksualną”, a nade wszystko konsekwencji, z którymi mierzą się wysłane na takie „leczenie” osoby. Najczęściej jest to dojrzewająca młodzież.

Nad scenariuszem pracowało trzech scenarzystów, dwóch dramaturgów i reżyser. Razem z obsadą sięgnęli do źródeł: książek, dokumentów, biografii oraz rozmów z ludźmi o ich przeżyciach.

Występują: TERAPEUTA: Piotr Maciołek / Jędrzej Jezierski, ANJA: Agnieszka Gola, ALAN: Jakub Wierzejski / Grzegorz Zinkiewicz, JACK: Tomasz Łukawski / Marcin Dąbrowski, Aisha: Gabriela Pomorska, KUBA: Piotr Woldan / Jakub Ormaniec, MICHAŁ: Mieszko Syc / Michał Ślizgi, CHRISTOPHER: Jakub Stanisz

Reżyseria: Paweł Budziński
Dramaturgia i asystentura reżyserii: Zuzanna Pajowska
Scenariusz: Aleksandra Niemiec, Damian Słowioczek, Mateusz Wiskulski, Paweł Budziński
Kostiumy: Zespół
Konsultacje: Franciszek Gruszczyński-Ręgowski, Kacper Forreiter

  6 maja 2023 r.
godz. 17.00
godz. 19.00
7 maja 2023 r.
godz. 17.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp:
Bilety: od 40 zł
  tel.: 730 085 852
  Kontakt: teatr.krakow.pl