Radio Pryzmat

Wakacyjne wycieczki krajoznawcze SCKM

A-
A+

Wakacyjne wycieczki krajoznawcze SCKM

Na wycieczki zapraszamy ciekawe przygód dzieci w wieku 7-12 lat.

 

Kluczem naszych tegorocznych wypraw jest podróż autokarem do małopolskich zamków… Podróżujemy w grupach max. 40-osobowych z fantastycznymi opiekunami – nauczycielami SCKM.

Zapraszamy ciekawych przygód dzieci w wieku 7-12 lat, dzielnych alchemików i poszukiwaczy agatów!

  • Zapisy na wycieczki przyjmujemy elektronicznie. Wypełniony formularz zgłoszenia ( .docx.pdf) należy przesłać e-mailem na adres: sckm.krakow@gmail.com.
  • Podpisany egzemplarz oświadczenia Rodzica/Opiekuna prosimy przynieść w dniu wycieczki ( .docx| .pdf).
  • Dodatkowe informacje: tel. 12 430 50 90.
  • Opłatę za uczestnictwo w wycieczce SCKM należy przesłać do 19 czerwca (po e-mailowym potwierdzeniu udziału w wycieczce) z dopiskiem: Nazwa wycieczki + imię i nazwisko uczestnika, na nr konta: 08 1020 2892 0000 5102 0591 0957
  • Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres: sckm.krakow@gmail.com
  • Na każdy wyjazd uczestnicy są proszeni o zabranie: legitymacji szkolnej, dodatkowych kanapek, wody do picia, nakrycia głowy / ew. kremu z filtrem / kurtki przeciwdeszczowej / parasola / odpowiedniego obuwia.

Planowane jest ubezpieczenie grupowe, kwotę ubezpieczenia podamy po ustaleniu liczby osób.
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczek w momencie nie uzbierania odpowiedniej liczby uczestników.


Nasze propozycje:


2 lipca 2024 | Wycieczka do Nowego Wiśnicza | koszt: 140 zł

W programie: Zwiedzanie zamku w Nowym Wiśniczu, praktyczne warsztaty alchemiczne, podróż w bastionie VR przy pomocy najnowszych technologii wizualnych, spacer po Rynku w Wiśniczu, obiad w restauracji. Nowy Wiśnicz jest miastem w woj. małopolskim, leży na obszarze Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego. W bliskiej okolicy znajduje się kilka obiektów chronionej przyrody a także zabytki architektoniczne. W XIV wieku był własnością Kmitów, a następnie Lubomirskich. Prawa miejskie otrzymał w 1616 roku za sprawą Stanisława Lubomirskiego. W założonym przez siebie mieście Lubomirski ufundował barokowy kościół farny i ratusz. Jako wotum za zwycięstwo pod Chocimiem w 1621 r. na wzgórzu obok zamku Stanisław wybudował klasztor karmelitów.
Oprócz warsztatów alchemicznych mamy w planach zwiedzanie bastionu VR. Podczas zwiedzania wybierzemy się w podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku. Zobaczymy jego wnętrza i życie mieszkańców. To wyjątkowa możliwość, a o realizm zadbano m.in. wykonując przestrzenny skaning laserowy budowli. Rzeczywiste przedmioty z wyposażenia zamkowego muzeum połączono ze światem wykreowanym dzięki współczesnej technice.

Zbiórka: godz. 8.00 / SCKM, ul. Wietora 13
Wyjazd: godz. 8.30/ autokar
Powrót: godz. 16.00 / autokar
Odbiór dzieci: godz. 16.00-16.30 SCKM, ul. Wietora 13

 

4 lipca 2024 | Wycieczka do Rudna | koszt: 140 zł

W programie: Zwiedzanie zamku w Rudnie pod opieką przewodnika, wizyta w muzeum agatu, warsztaty poszukiwania agatów, ognisko z pieczeniem kiełbasek i innych grillowych pyszności. Rudno to mała wieś w województwie małopolskim, położona na szlaku Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego, bogatego w skałki jurajskie i złoża melafiru. We wsi znajdują się ruiny XIV- wiecznego zamku Tenczyn, usytuowanego na stożku wulkanicznym, spalonego w XVII wieku przez Szwedów. W XIX wieku u stóp zamku powstała mała kopalnia. Obecnie można podziwiać ruiny zamku, piękną przyrodę oraz zwiedzić muzeum agatu. W Muzeum agatu obejrzymy filmy dotyczące wulkanizmu, poszukiwaniu agatów i okresu jurajskiego. Zobaczymy i nauczymy się rozpoznawać poszczególne kamienie szlachetne, będziemy pracować w glinie, odwiedzimy Pracownię Obróbki Agatów, gdzie przewodnik pokazuje jak przecina się agaty, szlifuje i poleruje. A na koniec naszej wycieczki odpoczniemy przy ognisku.

Zbiórka: godz. 8.00 / SCKM, ul. Wietora 13
Wyjazd: godz. 8.30/ autokar
Powrót: godz. 16.00 / autokar
Odbiór dzieci: godz. 16.00-16.30 SCKM, ul. Wietora 13

  2 i 4 lipca 2024 r.
  Zbiórka: SCKM
ul. Wietora 13, Kraków
  koszt: 140 zł
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
sckm.krakow@gmail.com
Wakacyjne wycieczki krajoznawcze SCKM