Radio Pryzmat

Wakacyjny Kocioł, czyli Podwórkowe Harce

A-
A+

Wakacyjny Kocioł, czyli Podwórkowe Harce

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA ZAJĘCIA

  Wakacyjny projekt dla dzieci w wieku 6-11 lat.

NABÓR ZAKOŃCZONY - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Pandemia, izolacja społeczna, zdalne nauczanie, miały niekorzystny wpływ na samopoczucie młodych ludzi. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom pragniemy, aby wakacje były radosnym powrotem do spotkań, pozwoliły odnowić kontakty z rówieśnikami, otworzyć się na drugiego człowieka. Czasem poznawania nowych przyjaciół, doznawania pozytywnych emocji towarzyszących przebywaniu w grupie, aktywności poznawczych, artystycznych i sportowych.
W celu realizacji powyższych założeń budować będziemy atrakcyjne przestrzenie: podwórka działań twórczych, wspólnej zabawy, wymiany uśmiechów, pozytywnych emocji, zawierania nowych znajomości, spełnienia potrzeb empatii, uważności na siebie podczas wykonywania wspólnych zadań, ogólnie – działań dających odpoczynek i relaks, ale także będących polem dla wyobraźni bez granic oraz morzem kreatywnych myśli.

Zajęcia rozpoczynać się będą wspólnym spotkaniem z opowieścią, porywającą muzyką na żywo, prezentacją artystyczną, które rozbudzą wyobraźnię i zaktywizują uczestników do twórczych działań w ramach rozmaitych warsztatów: tanecznych, plastycznych, teatralnych, ceramicznych, muzycznych, cyrkowych, sportowych, a także  wycieczek, gier i zabaw.

ZATEM…
W wydzielonych przestrzeniach będą odbywać się różne zajęcia i działania z preferencją konkretnych zainteresowań. 
Poza tym w ramach wydzielonych grup dzieci będą miały możliwość uczestniczenia także w innych formach zajęć i aktywnościach poza wiodącą tematyką. Będą to działania ruchowo-taneczne, plastyczne, manualne, zabawy, gry, spacery i działania na świeżym powietrzu.

 

Grupa A – brak wolnych miejsc

Zainteresowania: cyrk, taniec, sport, zabawy ruchowe

„Wielka włóczęga” – to warsztaty cyrkowe w zielonej przestrzeni miasta. Podczas codziennych spotkań podbijać będziemy podwórka i parki Krakowa, a w szczególności jego najbardziej niedostępne i dzikie zakamarki. Najpierw do nich dotrzemy, poznamy ich topografię, w tym roślinność i lokalną historię, a potem... zostawimy swój ślad. Ujarzmimy naszymi cyrkowymi sztukami, tańcem, akrobatyką i zabawą. Ahoj przygodo!

Grupa B – brak wolnych miejsc

Zainteresowania: taniec, plastyka, ceramika, zabawy ruchowe

„Wygibasy, pląsy oraz wielka sztuka inspirowana przyrodą” – czyli improwizacje ruchowe, taneczne zabawy, tworzenie mini etiud, własnych obrazów z elementami akrobatyki. A na warsztatach ceramiczno-plastycznych, pozostając pod wpływem natury, będziemy odbijać piętno roślin na talerzykach z gliny, tworzyć kwiaty z bibuły, latawce w kształcie motyli, budować smoki i inne stwory z nietypowych materiałów, przygotowywać kolorowe breloczki, zawieszki z kordonków, materiałów tekstylnych oraz koralików.

Grupa C – brak wolnych miejsc

Zainteresowania: plastyka, muzyka, ekozabawy, opowieści filozoficzne

„Ekozabawy z muzyką i filozofią w tle” – to warsztaty na pełnym zieleni podwórku SCKM oraz na skwerach krakowskiego Kazimierza i okolicznych bulwarach wiślanych. Każdego dnia będziemy przygotowywać „dzieła sztuki” z ekodpadów, usłyszymy „O czym szumią drzewa”, zagramy na niezwykłych instrumentach, czyli zabawimy się w kompozytorów natury. Nie zabraknie też „Pogawędek Filozoficznych”, podczas których poznamy tajemnicę Diogenesa i dowiemy się, dlaczego mieszkał w beczce? Wcielimy się także w postać niesfornego Sokratesa…

Grupa D – brak wolnych miejsc

Zainteresowania: plastyka, zabawy teatralne i muzyczne

„Artystyczne podwórko” – będziemy na pewno: malowali na płótnie, rysowali pejzaże, poznawali rodzaje ludowych wycinanek, wykorzystamy przezroczyste folie, na których farbami akrylowymi i pisakami stworzymy wielobarwne, witrażowe ptaki, a z pudełek i opakowań zbudujemy fantastyczną wieżę dla Krakowa. Zaskoczymy Was też propozycją zabaw teatralnych, w czasie których odkryjemy tajniki opowiadania dowcipów, a także dowiemy się, jak przygotować stand-up dla rodziny.

Grupa E – brak wolnych miejsc

Zajęcia w SCKM na ul. Dietla 53, w godzinach od 9.00-15.00

Zainteresowania: aktywność twórcza, poznawcza, gry i zabawy

„Chodźże z nami po Krakowie” – to propozycja wypraw, spacerów, wyjścia m.in. do muzeum iluzji, ogrodu botanicznego, parku doświadczeń. Na uczestników czekają gry, zabawy, niespodzianki, dużo pogodnej aktywności i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

 

Zajęcia w SCKM-ie na ul. Wietora 15 rozpoczynają się o godzinie 9.00 prezentacją na scenie. Zajęcia będą odbywały się w blokach przed obiadem i po obiedzie:

I BLOK: 10.00-12.15, 12.15-13.00 (czas obiadowo-relaksacyjny: obiad ze spacerem lub innymi działaniami)

II BLOK: 13.00-15.15

 

Koszt udziału: 150,00 zł od osoby za tydzień z obiadem, 80,00 zł od osoby za tydzień bez obiadu.

Zapewniamy obiady, wodę do picia i materiały realizacyjne. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowych kanapek, ulubionych napoi, na zmianę obuwie sportowe do ćwiczeń i zabaw oraz maseczki. 

Zapisy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00.

Wypełniony formularz zgłoszenia (do pobrania doc|pdf) przesyłamy e-mailem na adres: biuro@sckm.krakow.pl

Przed wysłaniem zgłoszenia należy upewnić się czy są wolne miejsca na daną grupę.

Tel. 12 430 50 90, 12 430 51 54

Opłaty za uczestnictwo w tygodniowym projekcie letnim SCKM należy przesłać do 20 czerwca br. z dopiskiem:

Akcja lato + imię i nazwisko uczestnika, na nr konta: 08 1020 2892 0000 5102 0591 0957.

Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres: biuro@sckm.krakow.pl

Formularz oświadczenia Rodzica/Opiekuna podpisany prosimy przynieść w pierwszym dniu zajęć (do pobrania doc|pdf).

 

W DRUGIM TYGODNIU WAKACJI OD 6 LIPCA DO 8 LIPCA  ZAPRASZAMY DZIECI DO UDZIAŁU W WYCIECZKACH POZA KRAKÓW.

SZCZEGÓŁÓWE INFORMACJE I ZAPISY OD 10 CZERWCA 2021 r.

 

28 czerwca-2 lipca 2021
godz. 9.00-15.15

 

SCKM ul. Wietora 15,
ul. Dietla 53, Kraków

 

Rezerwacja
tel.: +48 12 430 50 90
+48 12 430 51 54

 

biuro@sckm.krakow.pl